Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Rodzina zastępcza - szansą dobrego startu

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu zaprasza w dniu 29 września 2013 r. wszystkie rodziny, osoby samotne, osoby starsze i młodsze, dzieci i młodzież na słodki festyn rodzinny połączony z promowaniem rodzinnych form pieczy zastępczej.

Na gostyńskim rynku w dniu 29 września 2013 r. w godzinach od 14:00 do 17:00 odbędą się prezentacje dziecięcej twórczości, pokazy karate, degustacja rodzinnych wypieków, zabawy, konkursy oraz mnóstwo innych, ciekawych atrakcji.
Poprzez wspólne spędzenie czasu w gronie rodzinnym chcielibyśmy zachęcić uczestników do wsparcia i zapoznania się z ideą rodzin zastępczych.
Na ten temat padło wiele słów, ale wydają się one niczym w bezpośrednim kontakcie z rodziną zastępczą, która na co dzień, każdego dnia, daje potrzebującym dzieciom kawałek siebie, aby życie i przyszłość potrzebujących dzieci nabrały sensu i radości.
Znajdziecie też państwo stoisko, na którym pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu będą starali się przybliżyć znaczenie tej formy opieki nad dzieckiem, podadzą niezbędne informacje, jak zostać rodziną zastępczą.
Wiele dzieci w naszym kraju cierpi z powodu odrzucenia, zaniedbania i przemocy rodzinnej. Rozmaite przyczyny powodują, iż funkcjonowanie wielu rodzin ulega zaburzeniom, dziecko zostaje pozbawione opieki rodzicielskiej. Czasem dochodzi nawet do porzucenia dziecka, bądź zagrożenia jego zdrowia lub życia. W rodzinie zastępczej dzieci mogą uzyskać potrzebne bezpieczeństwo, pomoc, ciepło, wsparcie a ich rodzice pozyskać czas i pomoc, aby dokonać zmian na lepsze.
Nie bądźmy obojętni na potrzeby dzieci!

Rodzina zastępcza, to czasowa forma pomocy dziecku, którego rodzice naturalni z różnych powodów nie są w stanie zapewnić należytej opieki.
Aby zostać rodzicem zastępczym trzeba chcieć pracować z dziećmi, pomagać im, być otwartym na ich potrzeby, a przede wszystkim trzeba rozumieć dziecko i spełniać określane przepisami warunki. Dzieciństwo trwa krótko, dziecko nie może czekać.

Znajdź w swoim domu i sercu miejsce dla dzieci skrzywdzonych lub porzuconych przez własnych rodziców. Pomóż stworzyć im normalne dzieciństwo.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w festynie rodzinnym. Tu oprócz dobrej, wspólnej zabawy otrzymacie Państwo profesjonalną informację o formach pomocy dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.
29 września 2013 r. od godziny 14:00 do 17:00 czekamy na WAS na gostyńskim rynku.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu:
www.gostyn-pcpr.info/piecza oraz pod numerem telefonu (65) 572 75 28 lub komórkowym 603 533 381, w poniedziałek w godzinach od 8:00 do 16:00 oraz od wtorku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00.