Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Ogłoszenia i aktualności
Zapraszamy na XX Festiwal „Bez Barier”

Organizatorzy: Stowarzyszenie „DZIECKO”, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Kongregacja Oratorium Księży Filipinów na Świętej Górze i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piaskach zapraszają na XX Ogólnopolski Festiwal Artystyczny „Bez Barier - Święta Góra 2019”, realizowany pod patronatem Starosty Gostyńskiego Roberta Marcinkowskiego.

W ramach festiwalu odbędą się trzy konkursy dla osób z niepełnosprawnością: „Muzyka Bez Barier” - konkurs piosenki, „Sztuka Bez barier” - konkurs plastyczny na żywo oraz „Sztuka Bez barier” - konkurs plastyczny prac nadesłanych, których wystawę będzie można obejrzeć w podcieniach murów klasztornych.

Festiwal rozpocznie się o godz. 10:00 w piątek 6 września 2019 r. w ogrodach klasztornych na Świętej Górze w Piaskach k. Gostynia. Oprócz obejrzenia i wysłuchania konkursu muzycznego uczestnicy festiwalu będą mogli też oglądać na żywo, jak powstają prace wykonywane przez artystów z niepełnosprawnością. Dla tych, którzy przyjdą na festyn towarzyszący festiwalowi, organizatorzy przygotowali wesołe zabawy i konkurencje, w których można sprawdzić swoje talenty. Odbędzie też konkurs strzelecki z nagrodami. Na uczestników zabaw czekają słodkie upominki. Będą też losowane nagrody dla widzów, którzy oddadzą swój głos w konkursie muzycznym, wskazując wykonawcę do Nagrody Publiczności. Dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów przygotowany będzie Punkt Porad i stoisko z darmowymi publikacjami.

W finale festiwalu będzie można obejrzeć koncert laureatów. Będą też atrakcje-niespodzianki dla uczestników i widzów. Całość zakończy uroczyste wręczenie nagród w konkursach XX Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego „Bez Barier - Święta Góra 2019”. Zostaną też wylosowane nagrody dla publiczności.

Oprócz uczestników konkursu zapraszamy do wspólnej zabawy na widowni osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunów oraz przyjaciół i rodziny.

Festiwal odbywa się przy wsparciu finansowym Powiatu Gostyńskiego i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz własnemu wkładowi finansowemu Stowarzyszenia „DZIECKO”.

Warunki uczestnictwa w konkursie piosenki „Muzyka Bez Barier”
:
Wymagane zgłoszenie na karcie zgłoszeniowej udziału uczestnika: imię, nazwisko, wiek, adres, tytuł piosenki, autor, do dnia 3 września 2019 r. na adres PCPR w Gostyniu (faks 65 572 75 29, mail: dariawozniak@gostyn-pcpr.info). Czas wystąpień: do 8 minut (maksymalnie 2 utwory) - organizatorzy zapewniają odtwarzacz CD (laptop) oraz nagłośnienie instrumentów. Konieczne jest zgłoszenie instrumentarium i liczby mikrofonów dla wykonawców.

Warunki uczestnictwa w konkursie plastycznym „Sztuka Bez Barier”:
Kategoria I:
na żywo - zgłoszenie na karcie zgłoszeniowej udziału: imię, nazwisko, wiek, adres, technika - ołówek, kredka, farby itp. do 3 września 2019 r. na adres PCPR w Gostyniu (faks 65 572 75 29, mail: martaadamek@gostyn-pcpr.info. Uczestnicy konkursu na żywo przyjeżdżają z własnymi materiałami.
Kategoria II: Konkurs prac gotowych - podpisanych i dostarczonych do PCPR w nieprzekraczalnym terminie do 3 września 2019 r. wraz z pisemnym zgłoszeniem (imię, nazwisko, tytuł pracy, technika plastyczna). Adres: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, ul. Wrocławska 8, 63-800 Gostyń.

Wszelkie zapytania dotyczące festiwalu „Bez Barier - Święta Góra 2019” prosimy kierować pod nr telefonu: 65 572 75 28 PCPR w Gostyniu - Dział Pomocy Osobom niepełnosprawnym, ul. Wrocławska 8, 63-800 Gostyń, pierwsze piętro - pokoje nr 205 i 206. Karty zgłoszeniowe do pobrania na stronie
www.gostyn-pcpr.info w zakładce: Pobieranie druków i wniosków. Można je też otrzymać przesyłając prośbę o nie na adres mailowy: martaadamek@gostyn-pcpr.info.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w regulaminie Festiwalu.
Copyright © 2012 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl