Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Ogłoszenia i aktualności
Zagrali w dwie kule

Blisko sto osób, uczestników i widzów, zgromadził VII Powiatowy Turniej w bule dla osób niepełnosprawnych, skupionych wokół instytucji pomocy społecznej. W sportowych zmaganiach na działce terapeutycznej Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach wystartowało 8 drużyn z placówek dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu gostyńskiego i powiatów sąsiednich (13.06.2019 r.).

Przybyłych powitał Gerard Misiaczyk - prezes stowarzyszenia KREATYWNI, prowadzącego Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaskach. Wśród specjalnych gości, przybyłych na turniej, byli też: Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora, Przewodniczący Rady Gminy w Piaskach Bernard Dorsz, wójt Piasków Wiesław Glapka, przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu oraz kierownicy i dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek pomocy społecznej.

Turniej był jednym z elementów projektu „Zagraj w dwie kule: bowling i bule” dofinansowanego ze środków Powiatu Gostyńskiego. Projekt realizowany jest w partnerstwie dwóch stowarzyszeń: Stowarzyszenia MOST oraz Stowarzyszenia KREATYWNI. Wspiera go Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Po części oficjalnej rozpoczął się turniej. Zmagania były bardzo emocjonujące. A dla osób czekających na swój start organizatorzy przygotowali konkursy i zabawy. Rozegrano też mecz drużyn złożonych z zaproszonych gości oraz organizatorów. Pogoda dopisała, co pozwoliło miło spędzić czas. Po zakończeniu turnieju wręczono nagrody zwycięzcom.

W tegorocznym turnieju zwyciężyła
drużyna ŚDS Gostyń, drugie miejsce zajął ZAZ Leonów a trzecie miejsce wywalczyła drużyna DPS w Chwałkowie. Pierwsze trzy drużyny otrzymały nagrody, a wszyscy uczestnicy słodkie upominki za udział.
Następnie poczęstowano uczestników i gości: był wspólny grill, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz słodki poczęstunek.

Organizatorom należą się podziękowania za tę sprawnie przeprowadzoną imprezę, popularyzującą petanque w środowisku niepełnosprawnych.
Zagrali w dwie kule 2019 01
Zagrali w dwie kule 2019 02
Zagrali w dwie kule 2019 03
Zagrali w dwie kule 2019 04
Zagrali w dwie kule 2019 05
Zagrali w dwie kule 2019 06
Zagrali w dwie kule 2019 07
Zagrali w dwie kule 2019 08
Zagrali w dwie kule 2019 09
Copyright © 2012 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl