Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Ogłoszenia i aktualności
Dla każdego coś smacznego,
czyli Festiwal Kulinarny w Piaskach

Ponad pół tysiąca porcji potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Bodzewa, Grabonoga, Michałowa, Rębowa, Strzelec Małych, Smogorzewa, Szelejewa oraz „Aktywną Wiochę” ze Strzelec Wielkich trafiło do uczestników Festiwalu Kulinarnego, który odbył się po raz pierwszy w Gminnym Ośrodku Kultury w Piaskach.

Uczestnicy festiwalu mogli spróbować m. in. „szarych klusek z kapustą”, zupy serowej, „pyrek z gziką”, domowych pasztetów, zupy gulaszowej, bigosu cygańskiego, „chleba ze smalcem i ogórkiem”, tortów malinowych, serników i wielu różnego rodzaju deserów. Potrawy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników - miłośników degustacji.

Siedząc wygodnie w „wiejskiej zagrodzie”, przygotowanej na ten dzień na płycie boiska, można było posłuchać uczniów ogniska muzycznego działającego w GOK-u. Na scenie zaprezentowali się zarówno soliści, jak również zespoły młodzieżowe, dla wielu z nich był to pierwszy publiczny występ. Czas biesiadowania umilił także występ zespołów: Relax Orkiestra, tria gitarowego HEFEZ, Electric Duo i Kapeli Podwórkowej Piaskowianie.

Dodatkowo przygotowano także cieszące się dużym zainteresowaniem warsztaty rękodzielnicze, których uczestnicy przygotowywali sznurkowe bransoletki i breloczki. Można było również obejrzeć wystawę prac podopiecznych ogniska plastycznego, a także prace przygotowane na zajęciach z rękodzieła i rzeźby. Do swojego ogródka zapraszała także restauracja „Cztery Gary”. Tanecznym krokiem festyn zakończył zespół EFEKT.

Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach projektu: „Festiwal Rękodzielniczy i Kulinarny” dofinansowanego ze środków Programu Grantów Społecznych Powiatu Gostyńskiego. Donatorami Programu PGS są Powiat Gostyński i Bank Spółdzielczy, a operatorem jest Stowarzyszenie „DZIECKO”.
Dla kazdego cos smacznego 2019 01
Dla kazdego cos smacznego 2019 02
Dla kazdego cos smacznego 2019 03
Dla kazdego cos smacznego 2019 04
Dla kazdego cos smacznego 2019 05
Dla kazdego cos smacznego 2019 06
Dla kazdego cos smacznego 2019 07
Dla kazdego cos smacznego 2019 08
Dla kazdego cos smacznego 2019 09
Copyright © 2012 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl