Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Ogłoszenia i aktualności
„Niezwykła wystawa wspaniałych ludzi”

- takimi słowami podsumował Janusz Sikora - Wicestarosta Gostyński - otwarcie wystawy prac osób z niepełnosprawnościami, które miało miejsce w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu (4.06.2019 r.). To już dziesiąta edycja „Zwykłej wystawy niezwykłych ludzi”. Organizatorzy w tym roku prezentują na niej blisko 100 prac uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach, Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie oraz Dziennego Domu „Senior+” w Gostyniu i uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu.

Wystawę otwarli: Violetta Skorupska - kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu i Przemysław Pawlak - dyrektor gostyńskiej biblioteki. W uroczystym otwarciu wystawy wzięli udział autorzy prac, ich opiekunowie, rodzice oraz zaproszeni goście, m.in. przedstawiciele: Zarządu Powiatu Gostyńskiego, Rady Miejskiej w Gostyniu, Urzędu Miejskiego w Gostyniu, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyniu, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pogorzeli i Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Gostyń oraz jednostek i organizacji, których podopieczni prezentowali swoje dokonania.

Zaprezentowane prace wykonane zostały różnymi technikami plastycznymi. Są one różnorodne tematycznie i świadczą o niezwykłej wyobraźni ich autorów. Pokazują wrażliwość i talent artystyczny osób z niepełnosprawnościami.

Wystawa wzbudziła wśród gości wiele zachwytów i pozytywnych wrażeń. Wyrazy uznania należą się też opiekunom i terapeutom, którzy na co dzień pomagają wydobyć i rozwijać talenty u osób z niepełnosprawnością. Pomocna i wspierająca ręka terapeutów jest widoczna w pracach podopiecznych. Sami autorzy wystawianych prac podkreślają, że bez inspiracji i wsparcia opiekunów ich twórczość byłaby dużo skromniejsza.

Wystawę zorganizował Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Gostyń.
Niezwykla wystawa wspanialych ludzi 2019 01
Niezwykla wystawa wspanialych ludzi 2019 02
Niezwykla wystawa wspanialych ludzi 2019 03
Niezwykla wystawa wspanialych ludzi 2019 04
Niezwykla wystawa wspanialych ludzi 2019 05
Niezwykla wystawa wspanialych ludzi 2019 06
Niezwykla wystawa wspanialych ludzi 2019 07
Niezwykla wystawa wspanialych ludzi 2019 08
Copyright © 2012 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl