Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Ogłoszenia i aktualności
Rodzinne popołudnie

Każde dziecko ma prawo wychowywać się w kochającym, bezpiecznym domu. Jeśli jednak rodzice nie mogą zagwarantować mu odpowiedniej opieki, czasami musi interweniować państwo. Wówczas dziecku zapewnia się czasowo opiekę i wychowanie poza rodziną. Właśnie wtedy dzieci potrzebują rodziny zastępczej. Rodzicielstwo zastępcze to wyjątkowa forma pomocy rodzicom, którzy nie mogą sami wychowywać swoich dzieci, a dla dzieci to szansa na spokojne dzieciństwo i młodość.

Dla podkreślenia znaczenia rodzinnej pieczy zastępczej w Powiecie Gostyńskim obchodzone są od 27 maja Dni Rodzicielstwa Zastępczego. W związku z nimi Stowarzyszenie „DZIECKO” oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu zapraszają do udziału w organizowanych działaniach. Potrwają one do 7 czerwca 2019 r. W tym czasie w szczególny sposób będzie promowana idea rodzicielstwa zastępczego. W siedzibie PCPR będzie można pozyskać informacje na temat pieczy zastępczej. Specjalny dyżur pełnili w tym celu 30 maja specjaliści PCPR w Gostyniu, rozmawiając ze wszystkimi, którzy rozważają zostanie rodziną zastępczą.

Także w kolejnych dniach szczegółowych informacji na temat rodzinnej opieki zastępczej i warunków, jakie zobowiązani są spełniać kandydaci, będą udzielać specjaliści PCPR w Gostyniu - Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej: PP. Lucyna Nowak, Julita Krzyżyńska oraz Martyna Genderka. Są oni dostępni w siedzibie PCPR (ul. Wrocławska 8, 63-800 Gostyń) lub pod numerem telefonu 65-572-75-28 i 603-533-381 w poniedziałki od 800 do 1600, we wtorki, środy, czwartki i piątki od 700 do 1500.

Organizatorzy Dni Rodzicielstwa Zastępczego w Powiecie Gostyńskim zapraszają też wszystkich chętnych na „Rodzinne popołudnie” w Gostyńskim Ośrodku Kultury „HUTNIK” w Gostyniu To wydarzenie odbędzie się 23 czerwca 2019 r. w godzinach od 1400 do 1700 - w pierwszą niedzielę wakacji.

Dla Rodzin, które zechcą spędzić czas na wspólnej zabawie, przygotowano:
- występy artystyczne i sportowe,
- warsztaty rękodzielnicze i plastyczne,
- fotobudkę,
- kącik gier planszowych,
- pokaz zabytkowych pojazdów,
- pokaz karate
i inne atrakcje.

W czasie „Rodzinnego popołudnia” - ok. godz. 1415 - nastąpi ogłoszenie wyników konkursów plastycznego oraz na hasło promujące rodzicielstwo zastępcze.
Konkursy i spotkanie „Rodzinne popołudnie” zostały dofinansowane z dotacji środków Fundacji EY i środków własnych Stowarzyszenia „DZIECKO”.
Copyright © 2012 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl