Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Ogłoszenia i aktualności
XIX Ponadpowiatowy Konkurs
Wypieków Wielkanocnych

Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach zorganizował XIX Ponadpowiatowy Konkurs Wypieków Wielkanocnych, którego finał miał miejsce 21 marca 2019 r.

W tym roku wzięło w nim udział 11 placówek i organizacji: Dom Pomocy Społecznej w Osieku, Dom Pomocy Społecznej w Zimnowodzie, Dom Pomocy Społecznej w Rogowie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kąkolewie, Dom Pomocy Społecznej w Lesznie, Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Chwałkowie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Piaskach, Klub Seniora w Pogorzeli, Klub Seniora w Piaskach, Klub Seniora w Pudliszkach.

Każdy zespół przygotował dwa ciasta, jedno do oceny smakowej, drugie do oceny wizualnej, dodatkowo odbył się konkurs na najpiękniejsze jajo wielkanocne. W rozstrzygnięciu konkursu wzięli udział specjalni goście: Marek Smektała - Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Gostyniu oraz dyrektorzy: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i domów pomocy społecznej.

W ocenie smakowej I miejsce zdobył wypiek wykonany przez uczestników z Domu Pomocy Społecznej w Osieku, w ocenie wizualnej zwyciężył wypiek Klubu Seniora w Pudliszkach, a najpiękniejsze jajo wielkanocne wykonał Środowiskowy Dom Samopomocy w Chwałkowie. Dodatkowo wszyscy uczestnicy spotkania wykonali wspólną dekorację wielkanocną, którą będzie można oglądać w czasie zbliżającej się wystawy wielkanocnej.

Każdy zespół biorący udział w konkursie otrzymał dyplom oraz upominek wykonany w pracowni manualnej DPS w Chumiętkach, a największą atrakcją spotkania była bez wątpienia możliwość degustacji wszystkich przepysznych ciast i wypieków.
XIX Ponadpowiatowy Konkurs Wypiekow Wielkanocnych 2019 01
XIX Ponadpowiatowy Konkurs Wypiekow Wielkanocnych 2019 02
XIX Ponadpowiatowy Konkurs Wypiekow Wielkanocnych 2019 03
XIX Ponadpowiatowy Konkurs Wypiekow Wielkanocnych 2019 04
XIX Ponadpowiatowy Konkurs Wypiekow Wielkanocnych 2019 05
XIX Ponadpowiatowy Konkurs Wypiekow Wielkanocnych 2019 06
XIX Ponadpowiatowy Konkurs Wypiekow Wielkanocnych 2019 07
XIX Ponadpowiatowy Konkurs Wypiekow Wielkanocnych 2019 08
XIX Ponadpowiatowy Konkurs Wypiekow Wielkanocnych 2019 09
XIX Ponadpowiatowy Konkurs Wypiekow Wielkanocnych 2019 10
XIX Ponadpowiatowy Konkurs Wypiekow Wielkanocnych 2019 11
XIX Ponadpowiatowy Konkurs Wypiekow Wielkanocnych 2019 12
Copyright © 2012 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl