Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Ogłoszenia i aktualności
Mieszkańcy Powiatu ofiarowali 311 582,17 zł

- „Dziękujemy za 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Powiecie Gostyńskim! Finał już za nami, emocje i kurz po tej - jak mówi Jurek Owsiak - największej letniej zadymie w środku zimy powoli opadły, powracamy do rzeczywistości i już myślimy o kolejnym Finale, ale przed nami jeszcze cały rok. Powiatowy sztab WOŚP w Gostyniu z całych sił pragnie podziękować za energię i siłę, która została przekazana w finałową niedzielę. Byliście niesamowici, kolorowi, życzliwi i niezwykle uczynni.”

„Nie uda nam się teraz wymienić wszystkich z imienia i nazwiska, bo lista nie miałaby końca. Dla wszystkich jednak z całego serca: DZIĘKI ! W szczególności dla organizatorów lokalnych akcji, którzy poświęcili mnóstwo swojego czasu na zorganizowanie Finału w swoich miejscowościach, szkołach, organizacjach czy firmach; dla niestrudzonych wolontariuszy, którzy pomimo chłodu, przeszywającego wiatru i deszczu dzielnie zbierali datki do puszek; dla naszych sponsorów i partnerów oraz dla wszystkich darczyńców, którzy przyczynili się do tak niesamowitego wyniku zbiórki, dla ludzi, którzy swoimi urzędniczymi decyzjami w sposób bardzo namacalny przyczynili się do sukcesu finału, dla muzyków, tancerzy i dla młodych artystów; dla tych, którzy piekli, gotowali, spontanicznie pomagali i liczyli. To był naprawdę wyjątkowy i magiczny dzień. Wszystko poszło fantastycznie, rewelacyjnie, nawet samych siebie zaskoczyliśmy tą serdecznością i tym gorącym graniem. Dziękujemy za ten ogrom przyjaźni, dzięki któremu już od lat budujemy wspólnie coś niezwykłego. Po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy się doskonale bawić i wspólnie robić naprawdę wiele dobrego. Efektem będzie super sprzęt medyczny i prowadzone przez Fundację WOŚP ogólnopolskie programy medyczne i edukacyjne. A atmosfery panującej tego dnia nie da się opisać słowami.” -
podkreślają Mirosław Sobkowiak i Maciej Marcinkowski - szefowie powiatowego sztabu WOŚP przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, wspieranym przez Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, GOK „HUTNIK” i Stowarzyszenie „DZIECKO”.

Podsumowano udział Powiatu Gostyńskiego w ogólnonarodowym święcie bezinteresownej wspólnoty dobrych ludzi, czyli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wielka Orkiestra Ludzkiej Życzliwości i Solidarności zagrała w powiecie gostyńskim przepięknie!

1 lutego 2019 (na 5 tygodni przed ogólnopolskim podsumowaniem) w kinie „Pod Kopułą” sztab WOŚP w Gostyniu zorganizował spotkanie wolontariuszy z całego powiatu i tych, którzy wspierali ich działania oraz organizowali akcje WOŚP w szkołach, przedszkolach i innych miejscach, by podsumować XXVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Powiecie Gostyńskim.

Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy - oddaniem hołdu zamordowanemu wolontariuszowi WOŚP Pawłowi Adamowiczowi - Prezydentowi Gdańska.

Szefowie gostyńskiego sztabu WOŚP Maciej Marcinkowski i Mirosław Sobkowiak ogłosili: - Łącznie, w powiecie gostyńskim ofiarowaliśmy 311 582,17 zł na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Mieszkańcy Ziemi Gostyńskiej po raz kolejny pokazali to, co w ludziach najlepsze - bezinteresowną wielką dobroć! To jest wspólny wynik wszystkich sztabów z powiatu gostyńskiego, których wolontariusze zbierali we wszystkich gminach!”

Szefowie podziękowali też za bardzo kolorowe i wesołe granie, za sprawną organizację Wielkiej Orkiestry, za ciężką pracę wolontariuszy - i tych zarejestrowanych, kwestujących mimo niekorzystnych warunków pogodowych, i tych bez identyfikatorów - przygotowujących różne działania dla WOŚP w szkołach, przedszkolach i zakładach pracy. Podziękowali też wszystkim, którzy przyłączali się do kwesty WOŚP - „bo znowu pokazaliśmy, jak bardzo jesteśmy razem i jak bardzo jesteśmy skuteczni, bo będzie można znowu zakupić ogromną ilość sprzętu dla szpitali jako dar Polaków! A gostyński szpital co roku dostaje z Fundacji WOŚP nowoczesny specjalistyczny sprzęt! W 2018 roku również dostał nowoczesny sprzęt wart prawie 250 tysięcy!”

Szefowie gostyńskiego sztabu WOŚP przyznali kolejne 7 tytułów „Dobrych Aniołów Gostyńskich Finałów WOŚP” dla najbardziej zasłużonych dla organizacji tej wyjątkowej imprezy. Do grona 99 osób, instytucji i organizacji uhonorowanych w poprzednich dwudziestu sześciu latach dołączyli: Drukarnia REAL i Marek Komorowski, Tomasz Barton i GOK „HUTNIK”, Monika Bielka i Salon Meblowy „Mirage”, Ardagh Glass Gostyń, Paweł Zagata, Łukasz Radoła i Ośrodek Profilaktyki i Rehabilitacji AKANT NZOZ, VAN CARE POLSKA Sp. z o.o.

Wyżej wymienieni otrzymali pamiątkowe tabla. Tradycyjnie też podziękowano wolontariuszom, wręczając im gadżety WOŚP.
Wręczono też podziękowania Jurka Owsiaka dla instytucji, firm i organizacji pozarządowych, które aktywnie przyłączyły się do 27. finałowego grania. Otrzymali je: Ochotnicza Straż Pożarna w Goli, Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu, Salon Peugeot B&B Leszek Brzozowski Gostyń, Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa w Goli, Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Szkoła Podstawowa w Daleszynie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyniu, Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borku Wlkp., Zespół Szkół w Borku Wlkp., Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, Szkoła Podstawowa w Sikorzynie, Szkoła Podstawowa w Siemowie, Stowarzyszenie Gostyńska Liga Kręglarska, Klub Motocyklowy Vendetta, Szkoła Tańca DESPERADO Joanny i Rafała Kaczorów, DANCE ART & YOGA STUDIO Ewy Janowskiej, Santander Bank Polska SA, Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu, Zajazd „Pod Wiwatem”, Grzegorz Karliński, Pościg Squad Gostyń, Kawiarnia „Kameralna” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

W dalszej części spotkania - jako podziękowanie specjalne dla wolontariuszy i wszystkich, którzy organizowali lub wspierali akcje w ramach WOŚP - odbył się przygotowany przez Sztab WOŚP w Gostyniu i GOK „HUTNIK” seans filmowy.

Szefowie złożyli też specjalne podziękowania dla członków sztabu organizacyjnego, którzy przygotowywali, nadzorowali i prowadzili finałowe granie oraz przeliczali wpłaty i rozliczali cały finał.

Sztab WOŚP w Gostyniu (działający przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie wspieranym przez Zespół Szkół Zawodowych, Gostyński Ośrodek Kultury „HUTNIK” i Stowarzyszenie „DZIECKO” oraz lokalne media i wiele innych instytucji i organizacji) zebrał 157 485,98 zł.
Sztab WOŚP w Piaskach (przy Gminnym Ośrodku Kultury w Piaskach) zebrał 48 722,36 zł.
Sztab WOŚP w Krobi (przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi) zebrał 43 922,09 zł.
Sztab WOŚP w Poniecu (przy Gminnym Centrum Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji w Poniecu) zebrał 42 770,31 zł.
Sztab WOŚP w Pogorzeli (przy Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej w Pogorzeli) zebrał 18 681,43 zł.

To wspólny rekordowy wynik mieszkańców i wspaniałych młodych wolontariuszy gmin Borek Wlkp, Pępowo, Krobia, Piaski, Pogorzela, Poniec oraz Gostyń!!! Wyrazy uznania należą się też szefom sztabów w Krobi, Piaskach, Poniecu i Pogorzeli oraz opiekunom wolontariuszy z Borku, którzy, poświęcając swój wolny czas, przygotowali Wielkoorkiestrowe Granie dla ratowania dzieci!

Wyniki zbiórki w poszczególnych gminach przedstawiają się następująco (z zaznaczeniem, że nie są to wyniki całościowe, gdyż na terenie poszczególnych gmin kwestowali też wolontariusze z sąsiednich gminnych sztabów oraz wolontariusze ze sztabów sąsiadujących z powiatem gostyńskim, a zebrane przez nich kwoty zasiliły konta ich sztabów): Gmina Pępowo - 1 014,20 zł, Borek Wlkp. - 5 986,31 zł, Pogorzela - 18 681,43 zł, Gmina Poniec - 42 770,31 zł, Krobia - 43 922,09 zł, Piaski - 48 722,36 zł, Gmina Gostyń - 150 485,47 zł.

XXVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sztabie gostyńskim przygotowało 125 zarejestrowanych kwestarzy, ponad 800 młodych wolontariuszy i opiekujących się nimi nauczycieli, wychowawców i rodziców, a wsparło organizację blisko 70 instytucji: przedszkoli, szkół, firm usługowych, handlowych i produkcyjnych oraz urzędów. Zorganizowano wiele imprez o różnym charakterze, na których zbierano datki na zakup sprzętu ratującego życie dzieci i wsparcie godnej opieki seniorów.

Na kwotę 157 485,98 zł zebraną w czasie akcji koordynowanej przez sztab WOŚP w Gostyniu, złożyły się wpłaty:

Kwesta wolontariuszy w Gostyniu 37 509,36 zł
Gostyński Koncert Finałowy w GOK „HUTNIK”: pokaz tańców Szkoła Tańca DESPERADO Joanny i Rafała Kaczorów oraz show taneczne DANCE ART & YOGA STUDIO Ewy Janowskiej bilety, Fotokalendarze Drukarnia „REAL” i ZSZ w Gostyniu, wejściówki, szatnia, wata cukrowa, wypieki Ardagh Glass, Pościg Squad, Kawiarnia Kameralna, zupa zajazd „Pod Wiwatem” 26 069,87 zł
Ochotnicza Straż Pożarna w Goli (finał WOŚP w Goli + wpłata OSP) 25 093,51 zł
Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu (kiermasz, sprzedaż darów) 7 733,96 zł
Stowarzyszenie Gostyńska Liga Kręglarska (turniej kręglarski, sprzedaż darów) 7 716,32 zł
Koncert Przedszkolaków w GOK: Przedszkola Miejskie: nr 1, nr 5, nr 4, nr 7, Przedszkole Piotruś Pan, Przedszkole Dziecięcy Raj, Przedszkole „Bajka”, Przedszkole „Zielona Zatoka”, Zespoły Taneczne „ANIMA” działające przy GOK „HUTNIK” i Grupa Capoeira Brasil Gostyń 7 530,00 zł
Szkoła Podstawowa w Sikorzynie (sprzedaż darów) 4 367,50 zł
Koncert Dzieci klas I - III Szkół Podstawowych nr 1, nr 2, nr 5 i nr 3 w Gostyniu 4 290,00 zł
Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyniu (sprzedaż darów, kwesta szkolna) 3 862,60 zł
Sklep LIDL w Gostyniu (wpłata w ramach akcji sieci LIDL) 3 732,20 zł
Koncert rockowy w GOK (SEX BOMBA i Ga Ga - Zielone Żabki, The Ghost) 3 597,00 zł
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Borku Wlkp. (finał WOŚP w MGOK w Borku Wlkp.) 3 577,44 zł
Szkoła Podstawowa w Siemowie (kiermasz, sprzedaż darów) 3 508,60 zł
Szkoła Podstawowa w Daleszynie (sprzedaż darów, szkolny finał WOŚP) 3 177,00 zł
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu (sprzedaż darów) 2 675,69 zł
Zespół Szkół w Borku Wlkp. (kwesta uliczna) 2 408,87 zł
Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu (sprzedaż darów, dyskoteka, kwesta serc) 2 268,66 zł
Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu (kawiarenka, kiermasz) 2 124,02 zł
Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu (szkolny finał WOŚP) 1 963,28 zł
Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu (dyskoteka) 1 193,18 zł
Salon Peugeot B&B Leszek Brzozowski Gostyń (wpłata indywidualna) 1 000,00 zł
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu (zbiórka do puszki) 930,78 zł
Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu (sprzedaż darów) 625,94 zł
Szkoła Podstawowa w Goli (sprzedaż darów, zbiórka szkolna) 530,20 zł

Dodatkowo Sztab WOŚP w Gostyniu przekazał zebrane przez wolontariuszy: 55,08 euro, 100 rubli oraz inną obcą walutę.

I jeszcze przypomnienie:
Gostyń szczyci się tym, że zagrał dla Fundacji WOŚP po raz dwudziesty ósmy! Bo już rok przed pierwszym finałem „Schizol” - pismo uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu - zorganizował koncert „Od flamenco do rocka”, z którego cały dochód wpłacił na konto Fundacji WOŚP.

A ostatni 27. FINAŁ WOŚP w Gostyniu można przypomnieć sobie, oglądając i pobierając zdjęcia wolontariusza WOŚP fotografa Piotra Jankowiaka - Okiem Pryzmatu dla wszystkich chętnych:
Sobota 12.01.2019 r.:
https://photos.app.goo.gl/Rq6AYyhesf2XsCWJA
Niedziela 13.01.2019 r.:
https://photos.app.goo.gl/2JiznKwpjeXpbRpt8

Także wolontariusz Paweł Zagata udostępnił swoje zdjęcia z niedzielnego grania:
https://drive.google.com/open?id=1_a_Z_QqRBoi_q8e97kCyI2gg8ZYlqjqN
Zachęcamy do obejrzenia.

Dziękując wszystkim wolontariuszom za wielotygodniową pracę przy przygotowywaniu i przeprowadzeniu wielkoorkiestrowego grania, szefowie sztabu podkreślali, że kolejne pokolenia wolontariuszy są wspaniałe: - Zagraliście fantastycznie, przepięknie i bardzo radośnie. Jesteśmy dumni z Was - i z wolontariuszy, i z mieszkańców Ziemi Gostyńskiej, i z wydarzeń i zebranych pieniędzy, które uratują życie kolejnym dzieciakom. Jesteście wspaniali!!!
Podsumowanie Gostynskiego Finalu WOSP 2019 01
Podsumowanie Gostynskiego Finalu WOSP 2019 02
Podsumowanie Gostynskiego Finalu WOSP 2019 03
Podsumowanie Gostynskiego Finalu WOSP 2019 04
Podsumowanie Gostynskiego Finalu WOSP 2019 05
Podsumowanie Gostynskiego Finalu WOSP 2019 06
Copyright © 2012 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl