Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Ogłoszenia i aktualności
Mieszkańcy Powiatu Gostyńskiego
ofiarowali ponad 305 tysięcy zł

Trwa podsumowywanie udziału Powiatu Gostyńskiego w ogólnonarodowym święcie bezinteresownej życzliwości i wspólnoty dobrych ludzi, czyli XXVII Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Łącznie, w powiecie gostyńskim ofiarowaliśmy - wg wstępnych i nieoficjalnych wyliczeń (sztaby w Poniecu, Pogorzeli, Piaskach, Krobi i Gostyniu) - 305 241,38 zł na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

Sztab WOŚP w Gostyniu (działający przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie wspieranym przez Zespół Szkół Zawodowych, Gostyński Ośrodek Kultury „HUTNIK” i Stowarzyszenie „DZIECKO” oraz OSP w Goli) zebrał według wstępnych danych 151 145,99 zł.

Sztab WOŚP w Piaskach (przy Gminnym Ośrodku Kultury w Piaskach) zebrał 48 722,36 zł.

Sztab WOŚP w Krobi (przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi) zebrał 43 922 zł.

Sztab WOŚP w Poniecu (przy Gminnym Centrum Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji w Poniecu) zebrał 42 770,31 zł.

Sztab WOŚP w Pogorzeli (przy Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej w Pogorzeli) zebrał 18 681,43 zł.

To wspólny rekordowy wynik mieszkańców i wspaniałych młodych wolontariuszy gmin Borek Wlkp., Pępowo, Krobia, Piaski, Pogorzela, Poniec oraz Gostyń. Wyrazy uznania należą się też szefom sztabów w Krobi, Piaskach, Poniecu i Pogorzeli oraz opiekunom wolontariuszy z Borku, którzy, poświęcając swój wolny czas, przygotowali Wielkoorkiestrowe Granie dla ratowania dzieci.

Szefowie Sztabu WOŚP w Gostyniu Mirosław Sobkowiak i Maciej Marcinkowski podkreślają - „Dziękujemy Wszystkim za niesamowity 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Powiecie Gostyńskim! Finał już za nami, emocje i kurz po tej - jak mówi Jurek Owsiak - największej letniej zadymie w środku zimy powoli opada.

Niestety, przeżywamy też w wielkim smutku tragiczne zdarzenie w Gdańsku. Przekazujemy największe wyrazy współczucia dla Bliskich Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - wolontariusza WOŚP zmarłego w wyniku niezrozumiałego ataku nożownika”.
Mieszkancy Powiatu Gostynskiego ofiarowali 2019 03
Mieszkancy Powiatu Gostynskiego ofiarowali 2019 02
Mieszkancy Powiatu Gostynskiego ofiarowali 2019 01
Copyright © 2012 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl