Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Ogłoszenia i aktualności
WOŚP na rockowo


Trwają przygotowania do gostyńskiego XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym finale zbieramy na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Odbywają się już imprezy na rzecz dzieci w szkołach i w przedszkolach oraz w firmach. Sztab WOŚP w Gostyniu tworzą: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Stowarzyszenie „DZIECKO”, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu i Gostyński Ośrodek Kultury „HUTNIK”.

Trwa zbiórka darów do sprzedaży. Przekaż swój dar serca do Powiatowego Sztabu WOŚP w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu (ul. Wrocławska 8, tel. 65-572-75-28 od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00) lub do sekretariatu Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu lub przynieś go na finałowe granie do GOK „HUTNIK” w sobotę (12.01.2019) lub niedzielę (13.01.2019). Otrzymasz specjalne podziękowanie i będziesz na liście darczyńców WOŚP na
http://www.gostyn-pcpr.info/wosp.html.

A gostyński finał WOŚP rozpocznie się już w piątek 11 stycznia o godz. 19:00 na rockowo. Gostyński Ośrodek Kultury „HUTNIK” (wielkie dzięki za tę inicjatywę dla Tomka Bartona!) zaprasza na koncert legend polskiej sceny punkrockowej, zespołów SEX BOMBA i Ga Ga - Zielone Żabki. Wspierać ich będzie gostyński The G[h]ost.

Kapela SEX BOMBA powstała w 1986 w Legionowie. Jak twierdzą sami jego muzycy, zrodzony z fascynacji melodyjnym punk rockiem i rock and rollem. Jednym z największych przebojów formacji jest piosenka „Hallo, to ja” ze słynnym wersem „Hallo, to ja pędzę do Ciebie światłowodem”. Kolejny spory przebój to „Mariola walczy w kisielu”. Zespół SEX BOMBA jest prawdopodobnie jedyną formacją, która wystąpiła do tej pory na wszystkich finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Występował też m.in. kilkakrotnie w Jarocinie, na warszawskim Rock Atak, na festiwalu Róbrege, kilkakrotnie na festiwalu w Opolu, kilkakrotnie na „Przystanku Woodstock”, na Legionowo Rock Festiwal. Wydał 16 płyt.

Zespół Ga Ga - Zielone Żabki powstał w 1987 r. W kwietniu 1988 r. grupa nagrała w auli jaworskiego liceum 3 utwory, które później wysłała do organizatorów festiwalu Jarocin 88. W materiale wysłanym znajdował się utwór „Kultura”, później największy hit Zielonych Żabek ze słynnym refrenem: „A kultura tu podobno jest, świadczy o tym nasz wspaniały dom kultury. Nawet z jego okien płynie nieraz jazz. To dlaczego jest jak jest - nie rozumiem”. W 1988 roku Zielone Żabki zajęły pierwsze miejsce na Festiwalu w Jarocinie wybrani głosami uczestników festiwalu. Zielone Żabki po odebraniu głównej nagrody „Złoty kameleon” potłukły porcelanową statuetkę rozrzucając ze sceny drobne kawałki w zebrany przed sceną tłum. Smalec powiedział wtedy: „To dzięki Wam jesteśmy tu i teraz..., każdemu należy się więc kawałek nagrody!”.

Kolejne hity to „Dzieci są złe” i „Wojna”, „List do Andrzeja”. Zespół funkcjonuje głównie koncertowo. M.in. uczestniczy corocznie w Przystanku Woodstock (dziś Pol'and'Rock).

Lokalną scenę będzie reprezentował gostyński zespół rockowy The G[h]ost. Kapela powstała w 2006 roku z inicjatywy obecnego wokalisty Mariana Szulczyńskiego. Nazwa grupy powiązana jest z angielskim słowem ghost (duch), a jednocześnie z miastem, w którym powstała. Swoje brzmienie zespół określa jako szeroko pojęty rock, jednak można w nim odnaleźć również inne style muzyczne. W dorobku posiadają 16 kawałków zarejestrowanych na dwóch płytach demo oraz wydanym przez MegaTotal albumie „Szuflada wspomnień”. Najbardziej znane utwory zespołu to „Twarda panna”, „Bez ciebie”, „Fotografia” czy „Tylko ona”.

Przyjdź i wesprzyj gostyński finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Plan 27 Gostynskiego Finalu WOSP 2019 01
Copyright © 2012 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl