Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Ogłoszenia i aktualności
Królowa śniegu wzruszała w Krobi

Integracyjne jasełka zapełniły po brzegi widownię w krobskim kinie „Szarotka”. Widowisko to zostało przygotowane we współpracy mieszkańców Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Pudliszkach.

Artyści: uczestnicy ŚDS w Chwałkowie, uczniowie, terapeuci, opiekunowie i nauczyciele wystawili przedstawienie na podstawie powieści Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”. To wzruszająca opowieść o losach Gerdy i Kaja, którzy żyli w przyjaźni, dopóki pewnego dnia do oka chłopca wpada magiczne szkiełko i zamienia jego serce w lód. Wówczas Królowa Śniegu zwabia go do siebie, ale przyjaciółka narażając swoje życie ratuje Kaja.

W przedstawieniu, obok wzruszającej historii, nie zabrakło śpiewu i tańca, które artystycznie dopełniły całość. W zakończenie opowieści zostały wpleciony wątek narodzin Jezusa w stajence i towarzyszące mu pięknie odśpiewane kolędy w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Pudliszkach.

Tę mądrą historię o przyjaźni i wierności, obejrzeli zaproszeni goście, którzy zapełnili całą salę. Wśród nich znaleźli się Alfred Siama - Przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego, Janusz Sikora - Wicestarosta Powiatu Gostyńskiego, Eleonora Gościniak - Skarbnik Powiatu Gostyńskiego, Michał Listwoń - Wiceburmistrz Krobi, Karolina Dolata - Dyrektor Domu Dziecka w Bodzewie, Renata Wojda - Dyrektor DPS w Rogowie, Anna Krzyżostaniak - Kierownik MGOPS w Krobi, Mariola Żelazna - Kierownik GOPS w Pępowie, Agnieszka Wujek - Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi, podopieczni placówek oraz uczniowie wraz z nauczycielami oraz Natalia Hajnsz - Kierownik Działu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Marta Adamek - specjalista z tego działu.

Wzruszeniom oraz gromkim brawom nie było końca. Historia przedstawiona w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi tak bardzo spodobała się widzom, że uhonorowali wykonawców na stojąco.
Jaselka w Krobi 2018 01
Jaselka w Krobi 2018 02
Jaselka w Krobi 2018 03
Jaselka w Krobi 2018 04
Copyright © 2012 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl