Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Ogłoszenia i aktualności
Powiat gostyński pełen Mikołajów!

Mikołaje przygotowały 382 wielkie paczek świątecznych dla dzieciaków, osób starszych i z niepełnosprawnościami z powiatu gostyńskiego!

W ramach autorskiego projektu Stowarzyszenia „DZIECKO” i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu „MIKOŁAJE 2018” wolontariusze z całego powiatu gostyńskiego przygotowali 382 duże paczki świąteczne dla dzieci z najuboższych rodzin oraz dla osób starszych, samotnych, schorowanych i niepełnosprawnych z powiatu gostyńskiego. W realizację projektu, realizowanego już jedenasty rok z rzędu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO”, włączyły się szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe, mieszkańcy powiatu oraz firmy sektora gospodarczego i ich pracownicy oraz ośrodki pomocy społecznej. Dzięki temu zostało przygotowanych blisko czterysta dużych paczek dla dzieci i seniorów oraz osób niepełnosprawnych, które nie mogą liczyć na prezent pod choinką. Poszczególni uczestnicy akcji obejmowali swoim patronatem konkretne dzieci lub seniorów i przygotowali dla nich paczki lub fundowali prezenty od obuwia, art. spożywczych, środków czystości, artykułów i przyborów szkolnych, gier edukacyjnych, książek, kocy, sprzętu AGD po mnóstwo słodyczy i maskotek oraz wielu innych ważnych dla rzeczy, z których wolontariusze PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” składali paczki.

Jak zaznacza koordynator projektu Dominika Karlińska: - „Paczki te następnie trafiły do podopiecznych ośrodków pomocy społecznej i powiatowego centrum pomocy rodzinie oraz Stowarzyszenia „DZIECKO”, a także do osób potrzebujących wskazywanych przez samych wolontariuszy. W przypadku dzieci paczki te otrzymali rodzice, którzy, budując swój autorytet, wręczą te paczki dzieciom pod choinkę w czasie Świąt Bożego Narodzenia. A to po to, by dzieci, obdarowane przez swoich rodziców, nie utrwalały obrazu swojej rodziny, jako gorszej, by nie czuły się gorzej, gdy inne dzieci chwalą się po świętach swoimi prezentami. Do osób starszych niepełnosprawnych paczki dowieźli wolontariusze z ośrodków pomocy społecznej, PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO””.

Rozwijająca się akcja przerosła oczekiwania pomysłodawców. Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu podkreśla: - „W imieniu obdarowanych dzieci i rodzin serdecznie dziękuję. To dzięki ludziom o wielkich sercach przez cztery tygodnie, udało się zgromadzić wiele bardzo potrzebnych prezentów. Dziękuję też wszystkim darczyńcom i wszystkim, którzy pomagali przy naszej akcji „MIKOŁAJE 2018” - zrobiliśmy wspólnie sporo dobrej roboty. To jest konkretna pomoc i radość dla potrzebujących rodzin”.

Akcja jest anonimowa, dziecko nie poznaje danych swego darczyńcy, a osoba przygotowująca paczkę - nazwiska dziecka. Listy i paczki opatrzone są kodem i określeniem płci oraz wieku dziecka lub osoby starszej. Darczyńca, który decyduje się wziąć udział w akcji i przygotować dla kogoś paczkę, ma okazję wcielić się w dobrego ducha. To sam darczyńca też decyduje o tym, co może sprawić radość dziecku. - „W Powiecie Gostyńskim uszczęśliwianie dzieci i osób będących w potrzebie jest możliwe dzięki wspaniałym mieszkańcom. Okazuje się, że wystarczyło ogłosić, że pomaganie może być twórcze, radosne i może przynosić radość i satysfakcję także samym pomagającym, a ludzie zarażeni optymizmem poświęcili swój czas oraz podeszli do akcji z pasją, i efekt jest piękny i prawdziwie świąteczny” - dodaje dyrektor PCPR w Gostyniu. We wszystkich jedenastu edycjach projektu przekazano już ponad cztery tysiące paczek świątecznych.

Do realizacji projektu socjalnego „MIKOŁAJE 2018” włączyły się wszystkie ośrodki pomocy społecznej powiatu: z Borku Wlkp., Gostynia, Krobi, Pępowa, Piasków, Pogorzeli i Ponieca.

Swoją aktywnością młodzi ludzie i ich wychowawcy, mieszkańcy powiatu oraz pracownicy firm prywatnych udowadniają, że są wrażliwi na problemy innych i że mają wielkie serca. Za podzielenie się radością i dobrem uczestnicy akcji otrzymali honorowe tytuły „MIKOŁAJA 2018”. Otrzymali je: KLUPŚ Meble Dziecięce, Szkoła Podstawowa w Goli, Przedszkole Samorządowe „Pod Świerkami” w Krobi, Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu, Przedszkole Samorządowe nr 1 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa w Sułkowicach, Szkoła Podstawowa w Pudliszkach, Przedszkole Samorządowe w Pudliszkach, Szkoła Podstawowa w Sikorzynie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa w Daleszynie, Szkoła Podstawowa w Piaskach, Przedszkole Niepubliczne ENART w Piaskach, Szkoła Podstawowa w Żytowiecku, Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu, Szkoła Podstawowa w Borku Wlkp., Szkoła Podstawowa w Zimnowodzie, Szkoła Podstawowa w Starej Krobi, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli, Przedszkole Samorządowe w Pogorzeli, Młodzieżowe Świetlice Środowiskowe Pogorzeli, w Krobi i w Gostyniu, Szkoła Podstawowa w Skoraszewicach, Szkoła Podstawowa w Pępowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi, Przedszkole Miejskie nr 7 w Gostyniu, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa w Bodzewie, P. Monika Poprawa-Dorabiała, P. Małgorzata Czajka-Woch, PP. Konieczni, wolontariusze Stowarzyszenia „DZIECKO” oraz wolontariat pracowniczy PCPR w Gostyniu i oraz dwie firmy i kilkunastu mieszkańców powiatu, którzy nie chcieli ujawnienia swoich nazwisk.

Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy za WIELKIE SERCA!
Powiat gostynski pelen Mikolajow 2018 01
Powiat gostynski pelen Mikolajow 2018 02
Powiat gostynski pelen Mikolajow 2018 03
Powiat gostynski pelen Mikolajow 2018 04
Powiat gostynski pelen Mikolajow 2018 06
Powiat gostynski pelen Mikolajow 2018 07
Powiat gostynski pelen Mikolajow 2018 08
Powiat gostynski pelen Mikolajow 2018 09
Powiat gostynski pelen Mikolajow 2018 10
Powiat gostynski pelen Mikolajow 2018 11
Powiat gostynski pelen Mikolajow 2018 12
Powiat gostynski pelen Mikolajow 2018 13
Copyright © 2012 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl