Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Ogłoszenia i aktualności
Spotkanie wigilijno-opłatkowe SM

Członkowie Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu oraz ich rodziny, sympatycy, przyjaciele i zaproszeni goście spotkali się w sobotnie popołudnie (15.12.2018) w sali „Werni”.

Spotkanie rozpoczął nastrojowy koncert kolęd przygotowany przez uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej im. Józefa Zeidlera w Gostyniu. Występy młodych instrumentalistów, zakończone życzeniami złożonymi przez nauczyciela Macieja Kończaka, wprowadziły wszystkich w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Serdecznie powitała wszystkich prezes stowarzyszenia Bożena Misiurek: „To już nasza kolejna wspólna wieczerza. Święta budzą w człowieku nadzieję a wraz z nią wiele dobra i życzliwości. Powinniśmy doceniać obecność drugiego człowieka i być pomocni, gdy ktoś w pobliżu będzie potrzebował wsparcia”. Szczególnie ciepło powitała gości ze wspierających stowarzyszenie i jego członków instytucji i firm: Roberta Marcinkowskiego Starostę Gostyńskiego, Krzysztofa Deutscha - członka Zarządu Powiatu Gostyńskiego, Grzegorza Skorupskiego Wiceburmistrza Gostynia, Mirosława Sobkowiaka dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, ks. Grzegorza Robaczyka z parafii pw. św. Małgorzaty w Gostyniu, Justynę Witczak - psychologa, Bernadetę Staśkiewicz z Zakładu Zielarskiego „KAWON-HURT” Nowak sp j., i informatyka Macieja Święcickiego.

Prezes Bożena Misiurek krótko podsumowała kolejny rok działalności stowarzyszenia. Przypomniała m.in.: stałą współpracę z lekarzami, w tym szczególnie z Centrum Leczenia Stwardnienia Rozsianego - Ośrodkiem Badań Klinicznych w Plewiskach; organizowanie działań rehabilitacyjnych (kriokomora, fizjoterapia, terapia Halliwick, turnusy rehabilitacyjne) oraz corocznych obchodów Światowego Dnia Chorych na SM, współpracę z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, aktywizującym społecznie osoby z niepełnosprawnością. Podkreśliła, że realizacja dokonań stowarzyszenia w ciągu minionego roku nie byłaby możliwa bez stałego wsparcia ze strony Powiatu Gostyńskiego, Gminy Gostyń, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, MANN+HUMMEL FILTRATION TECHNOLOGY POLAND SP. z o.o., Ardagh Glass S.A. Zakład w Gostyniu, Zakładu Zielarskiego „KAWON-HURT” Nowak sp.j., Netbox PL Sp. z o.o. w Gostyniu, MONDI-SIMET S.A. w Grabonogu, Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu, Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu, firmy W&A Adam Wasielewski, informatyka Macieja Świetlickiego.

Następnie zabierali głos goście spotkania opłatkowego. Składali życzenia dla stowarzyszenia i jego członków. Starosta Robert Marcinkowski życzył m. in. zdrowia, podkreślając, - „dla Państwa zdrowie w ogóle, a w szczególności przed świętami Bożego Narodzenia nabiera wyjątkowego wymiaru. Doskonale Państwo wiedzą, jak zdrowie jest potrzebne, jak bardzo walczą Państwo, aby być zdrowym.” - Zadeklarował też dalsze wspieranie przez samorząd powiatowy działań stowarzyszenia SM.

Grzegorz Skorupski, wiceburmistrz Gostynia pogratulował aktywności: - „Jesteście jednym z najbardziej aktywnych, kreatywnych i twórczych stowarzyszeń, które działają na naszym terenie. Będziemy się starać dalej Was wspierać i pomagać.” Podziękowania i życzenia składali kolejni goście.

Następnie wszyscy uczestnicy spotkania przełamali się opłatkiem.

Później, już mniej oficjalnie, spędzili miło czas przy wspólnym obiedzie. Członkowie Zarządu Stowarzyszenia wręczyli przybyłym gościom drobne upominki z podziękowaniami za pomoc i udzielane wsparcie.
Spotkanie wigilijno-oplatkowe SM 2018 01
Spotkanie wigilijno-oplatkowe SM 2018 02
Spotkanie wigilijno-oplatkowe SM 2018 03
Spotkanie wigilijno-oplatkowe SM 2018 04
Spotkanie wigilijno-oplatkowe SM 2018 05
Copyright © 2012 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl