Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Ogłoszenia i aktualności
SM we Wrocławskim Teatrze Komedia

Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu, skupiające osoby z całego powiatu gostyńskiego, zorganizowało w październiku br. dla swoich członków i podopiecznych rekreacyjny wyjazd do Wrocławia.

Uczestnicy wyjazdu obejrzeli spektakl „Boeing Boeing” autorstwa francuskiego dramaturga Marca Carmolettiego. To zabawna komedia sytuacyjna. Cieszy się tak dużą popularnością, że już w 1991 roku została wpisana do księgi Guinessa za rekordową ilość wystawień - 17 500 w 55 krajach świata. W 2008 roku zaś nagrodzona została prestiżową Tony Awards - odpowiednikiem Oscara w świecie teatru.

Sztuka opowiada historię Maksa i jego narzeczonych, wszystkie są stewardesami. Każda z nich sądzi oczywiście, że to ona jest tą jedyną. Dzięki precyzyjnej organizacji i pomocy niezawodnej, choć nie stroniącej od sarkastycznych uwag służącej, Maksowi zawsze udaje się skoordynować wizyty kolejnych narzeczonych. Ale z powodu niewielkich zmian w ruchu lotniczym, wszystkie one zjawiają się u Maksa niemal w tej samej chwili. I robi się wesoło…

Bożena Misiurek - prezes Stowarzyszenia SM, podkreśla: „Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu nie tylko niesie pomoc chorym na SM, ale też pamięta, że człowiek chory też ma prawo do wypoczynku, relaksu i radości. Dlatego pomysł na ten wyjazd”.

SM to choroba, która dotyka blisko 60 tysięcy osób w Polsce. Mijamy ich codziennie na zakupach, w pracy, na ulicy. Objawów SM: bólu, zmęczenia, podwójnego widzenia, problemów urologicznych i emocjonalnych możemy nie zauważać, ale jest to groźna, choć niewidoczna choroba. Stwardnienie rozsiane jest przewlekłą chorobą układu nerwowego. W SM nie istnieje żaden schemat przebiegu choroby. U każdej osoby ze stwardnieniem rozsianym obserwuje się inny zespół objawów, który zmienia się w czasie, pod kątem natężenia i długości występowania. Stwardnienie rozsiane jest chorobą autoimmunologiczną, w której układ odpornościowy gospodarza zwalcza komórki własnego organizmu.

Wsparcia finansowego w zorganizowaniu wyjazdu udzieliła Gmina Gostyń. Organizację projektu wsparło też Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.
SM we Wroclawskim Teatrze Komedia 2018 01
SM we Wroclawskim Teatrze Komedia 2018 02
SM we Wroclawskim Teatrze Komedia 2018 03
SM we Wroclawskim Teatrze Komedia 2018 04
Copyright © 2012 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl