Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Ogłoszenia i aktualności
20-lecie Domu Pomocy Społecznej w Lesznie

Na jubileusz 20-lecia funkcjonowania Domu Pomocy Społecznej w Lesznie przybyli licznie przedstawiciele władz oraz współpracujących instytucji, w tym przedstawiciele Powiatu Gostyńskiego. Obchody 20-lecia to ważne wydarzenie w historii placówki. Było wiele podziękowań, prezentów i życzeń na kolejne lata działalności. Głównymi bohaterami byli seniorzy, którzy znaleźli schronienie i opiekę w leszczyńskiej placówce. Mieszkańcy DPS zgodnie podkreślali, że czują się tu jak w swoim domu.

Dom Pomocy Społecznej w Lesznie to kameralna placówka dla trzydziestu sześciu seniorów. Dyrektorem jest Alicja Data, wcześniej długoletni pracownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. - „Jesteśmy dla osób starszych, a najlepszą oceną naszych działań są słowa naszych mieszkańców, którzy podkreślają, że czują się tutaj jak w domu, bo jest tak serdecznie, ciepło i przyjaźnie”.

Obok wspomnień przypominających historię DPS, jubileusz uświetniły występy chóru z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lesznie, kwartetu ProForma oraz Arkadiusza Szeflera z Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu.

Powiat Gostyński reprezentowali: Lucyna Nowak - Zastępca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu oraz przedstawiciele czterech domów pomocy społecznej prowadzonych przez Powiat Gostyński: DPS w Chumiętkach, DPS w Chwałkowie, DPS w Rogowie i DPS w Zimnowodzie.
20-lecie Domu Pomocy Spolecznej w Lesznie 2018 01
20-lecie Domu Pomocy Spolecznej w Lesznie 2018 02
20-lecie Domu Pomocy Spolecznej w Lesznie 2018 03
Copyright © 2012 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl