Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Ogłoszenia i aktualności
Sukcesy małe i duże

Podsumowano powiatowy konkurs „Moje małe i duże sukcesy szkolne” dla wychowanków pieczy zastępczej. Dzieci, wychowujące się w rodzinach zastępczych i w domach dziecka, bardzo często muszą nadrabiać braki spowodowane różnymi sytuacjami kryzysowymi, które spowodowały ich umieszczenie w pieczy zastępczej. Deficyty te dotyczą różnych obszarów życia. I to właśnie rodziny zastępcze i wychowawcy placówek tworzą dla tych dzieci nowe bezpieczne miejsca, w których najmłodsi mogą się rozwijać i przygotowywać do samodzielności w dorosłym życiu.

W 50 rodzinach zastępczych powiatu gostyńskiego przebywa aktualnie 70 dzieci. W dwóch powiatowych placówkach opiekuńczo-wychowawczych opiekę znalazło 38 dzieci. Dla nich Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu zorganizowało szóstą edycję konkursu pn. „Moje małe i duże sukcesy szkolne”. Celem konkursu było dostrzeżenie i docenienie osiągnięć, nie tylko szkolnych, wysiłku, postępów w rozwoju dzieci i młodzieży.

Konkurs rozstrzygnięto w czasie wakacyjnego spotkania władz powiatu z rodzinami zastępczymi i ich podopiecznymi w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gostyniu, zorganizowanego przez PCPR w Gostyniu. Na początku, w imieniu organizatorów spotkania, powitał przybyłych dyrektor PCPR w Gostyniu. Następnie wszyscy wysłuchali minikoncertu skrzypcowego w wykonaniu uzdolnionego wychowanka rodzinnej pieczy zastępczej Mariusza Przyłuckiego.

Starosta Gostyński Robert Marcinkowski zwrócił uwagę - „Zawsze podkreślam, że nie lubię tego słowa „piecza zastępcza”. Wolę mówić o domu, bo to jest dom, który Państwo jako wychowawcy, czy też jako rodzice zastępczy po prostu tworzycie. I zapewniacie w nim warunki do osiągania sukcesów. I nie chodzi o to, by wygrywać konkursy i być najlepszym. Chodzi o to, by próbować swoich sił, by wyznaczać sobie cele i do dążyć do ich zrealizowania. W waszych rodzinach robicie to doskonale i za to bardzo Państwu dziękuję! Gratuluję też wychowankom sukcesów i tych małych i tych dużych. Gratuluję też rodzicom i wychowawcom, bo sukcesy dzieci są też waszymi sukcesami!”

Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego Janusz Sikora dodał: - „Wakacje to też czas sprzyjający Waszemu rozwojowi. Życzę Wam, Droga Młodzieży, abyście się nie poddawali. Pamiętajcie, nawet mały kroczek, czasem prawie niezauważalny, to też ważny krok do przodu. A wszystkim Wam, drodzy Rodzice i Wychowawcy oraz Wam, pracownicy PCPR dziękuję za to, że tworzycie jedną wielką wspólną rodzinę, której przede wszystkim leży na sercu rozwój dzieci i ich bezpieczna i dobra przyszłość.”

Do udziału w konkursie swoich podopiecznych zgłaszały rodziny zastępcze oraz opiekunowie z placówek. W konkursie wzięło udział 37 wychowanków. Jury konkursowe, złożone ze specjalistów Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej - PCPR w Gostyniu, przyznało w poszczególnych kategoriach 8 nagród i 29 wyróżnień.

Dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczyli wychowankom Robert Marcinkowski i Janusz Sikora. W kategorii przedszkolnej wyróżnienia przyznano Alicji Wylegale, Filipowi Szczepaniakowi, Oliwii Szynce, Zofii Leciejewskiej, Zuzannie Wojciechowskiej i Adrianowi Cioskowi.

W kategorii klas I-III szkoły podstawowej I miejsce ex aequo otrzymali Karol Wiatrowski i Aleksandra Marcinkowska oraz Vanessa Szczepaniak; II miejsce zajął Mikołaj Andrzejczak, III miejsce ex aequo Oliwier Szynka i Arkadiusz Małecki. Wyróżnienia odebrali: Paulina Sobocińska, Wojciech Haremza, Dawid Majtka, Jakub Płaczkiewicz i Fabian Grzesik.

W kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej I miejsce zajęli ex aequo Wiktoria Hauza, Magdalena Małecka, Mariusz Przyłucki i Jakub Wiatrowski, II miejsce Martin Małecki, III miejsce Alicja Szczepaniak. Wyróżnienia otrzymali Patrycja Grzesik, Nikola Wylegała, Anna Nowak, Michał Wojciechowski, Julia Łyduch, Vanessa Grześkowiak.

W kategorii gimnazjum i klasy VII - VIII I miejsce przyznano Dominice Hauzie, II miejsce Marii Karskiej, Szymonowi Krawcowi, Katarzynie Sobocińskiej, III miejsce Kamilowi Kowalskiemu i Kacprowi Kaczmarkowi. Wyróżnienia dostali Nikola Frydryszak, Oliwia Kalka, Kacper Biniek, Jakub Manuszak, Angelika Wilamowitz, Klaudia Wylegała, Wiktoria Grześkowiak, Wiktoria Jagiełło, Wiktoria Frąckowiak, Wiktor Manuszak.

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne I miejsce zajęła Weronika Kep, II miejsce Kasper Grzywaczyk. Wyróżnienia otrzymali Natalia Wilamowitz i Piotr Ciosek.

Po wręczeniu wyróżnień dla uczestników konkursu, podziękowania dla rodziców zastępczych i wychowawców, w imieniu kadry PCPR-ORPZ, skierował dyrektor PCPR w Gostyniu. -„To Państwo swoją codzienną pracą sprawiacie, że te dzieci i ci młodzi ludzie dostają to, czego z rożnych powodów nie mogli im zapewnić ich rodzice. Dzięki Państwu te dzieci rozwijają się, pokazują swoje uzdolnienia i talenty. Wiemy, ile ta praca wymaga wyrzeczeń, ile wymaga wysiłku i, przede wszystkim ile Państwo wkładacie w tę pracę cierpliwości, serca i miłości. Za to bardzo Wam bardzo serdecznie dziękuję.”

Spotkanie rodzin zastępczych z przedstawicielami władz powiatu było też okazją do rozmów o wyzwaniach i problemach, jakie niesie przyjęcie na siebie opieki i wychowywania dzieci, które nie mogą rozwijać się i wychowywać w swoich rodzinach. W imieniu rodzin zastępczych i wychowawców zabrała głos pani Regina Sobocińska: - „My opiekunowie i rodzice często nie dalibyśmy rady bez Was, bez władz powiatu i bez specjalistów PCPR. Dziękujemy za stałą pomoc oraz za zaangażowanie we współpracę z nami dla dobra naszych wychowanków. Zwłaszcza dziękujemy za zrozumienie i wsparcie okazywane nam w najtrudniejszych sytuacjach.”

„Podziękowania należą się też”, jak podkreśla Lucyna Nowak - Kierownik Działu Pomocy Dziecku i Rodzinie w PCPR w Gostyniu, „firmie WIX-FILTRON w Gostyniu z grupy MANN+HUMMEL FT Poland oraz Starostwu Powiatowemu w Gostyniu za wsparcie udzielone organizatorom konkursu „Moje małe i duże sukcesy szkolne””.
Sukcesy male i duze 2018 01
Sukcesy male i duze 2018 02
Sukcesy male i duze 2018 03
Sukcesy male i duze 2018 04
Sukcesy male i duze 2018 05
Sukcesy male i duze 2018 06
Sukcesy male i duze 2018 07
Copyright © 2012 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl