Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Ogłoszenia i aktualności
Bulali po raz szósty

Blisko sto osób, uczestników i widzów, zgromadził VI Powiatowy Turniej w bule dla osób niepełnosprawnych, skupionych wokół instytucji pomocy społecznej.
W sportowych zmaganiach na działce terapeutycznej Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach wystartowało 10 drużyn z placówek dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu gostyńskiego i powiatów sąsiednich.

Przybyłych powitał Gerard Misiaczyk - prezes stowarzyszenia Kreatywni, prowadzącego Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaskach. Wśród specjalnych gości, przybyłych na turniej, byli też: Etatowy Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego Janusz Sikora, przewodnicząca Rady Gminy w Piaskach Irena Różalska, wójt Piasków Wiesław Glapka oraz kierownicy i dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek.

Po części oficjalnej rozpoczął się turniej. Jeszcze przez rozpoczęciem sportowych zmagań w pierwszej grze spotkały się drużyny zaproszonych gości oraz organizatorów. A później już były zawody. Zmagania były bardzo emocjonujące. A dla osób czekających na swój start organizatorzy przygotowali konkursy i zabawy. Pogoda dopisała, co pozwoliło miło spędzić czas. Po zakończeniu turnieju wręczono nagrody zwycięzcom.

W tegorocznym turnieju zwyciężyła drużyna DPS Chwałkowo, drugie miejsce zajęli gospodarze WTZ Piaski a trzecie miejsce wywalczyła drużyna ZSS w Brzeziu. Pierwsze trzy drużyny otrzymały nagrody, a wszyscy uczestnicy słodkie upominki za udział.

Turniej był jednym z elementów projektu „Zagraj w dwie kule bowling i bule” dofinansowanego ze środków powiatu gostyńskiego. A projekt jest realizowany w partnerstwie dwóch stowarzyszeń: Stowarzyszenia MOST oraz Stowarzyszenia KREATYWNI we współpracy w Warsztatami Terapii Zajęciowej. Imprezę wspiera PCPR w Gostyniu.


Organizatorzy przygotowali pyszne kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz słodki poczęstunek. Organizatorom należą się podziękowania za tę sprawnie przeprowadzoną imprezę, popularyzującą petanque w środowisku niepełnosprawnych.
Bulali po raz szosty 2018 01
Bulali po raz szosty 2018 02
Bulali po raz szosty 2018 03
Bulali po raz szosty 2018 04
Bulali po raz szosty 2018 05
Bulali po raz szosty 2018 06
Bulali po raz szosty 2018 07
Bulali po raz szosty 2018 08
Copyright © 2012 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl