Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Ogłoszenia i aktualności
Rodzinnie powitali lato

Festyn rodzinny „Powitanie lata” odbywał się po raz osiemnasty w kolorowo przystrojonym na tę okazję parku przy Domu Dziecka w Bodzewie (powiat gostyński). Ponad sześćset osób bawiło się wspólnie i wesoło na tym festynie.

Wzięły w nim udział rodziny zastępcze z powiatu gostyńskiego, a także rodziny z dziećmi z powiatu gostyńskiego i powiatów sąsiednich. Przybyli też kandydaci na rodziców zastępczych oraz rodziny zaprzyjaźnione. Wszyscy bawili się razem z wychowankami domu dziecka oraz zaproszonymi na tę imprezę rodzicami dzieci, które wychowują się w bodzewskiej i gostyńskiej placówce. Sympatyczną grupę uczestników festynu stanowili byli wychowankowie Domu Dziecka w Bodzewie, którzy licznie zjechali, by spotkać się i powspominać swoje dziecięce lata. Przybyli też emerytowani wychowawcy i dyrektor tej placówki. Kolejną grupę bawiących się na festynie stanowili też uczestnicy imprezy towarzyszącej, czyli samochodowego rodzinnego „Rajdu Smerfów 2018”. Z pobliskiej parafii przybył też ksiądz proboszcz i panie z Koła Różańcowego, które aktywnie włączyły się do wspólnej zabawy.

Przybyłych powitali dyrektorzy: Domów Dziecka w Bodzewie i w Gostyniu oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. A oficjalnego otwarcia festynu dokonał Starosta Gostyński Robert Marcinkowski wraz Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Gostyńskiego Krzysztofem Deutschem. Witający życzyli przybyłym wytrwałości i satysfakcji z pracy z najmłodszymi oraz radosnej zabawy na festynie. Wśród specjalnych gości, przybyłych na festyn, byli też: członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego Janusz Sikora, Skarbnik Powiatu Gostyńskiego Eleonora Gościniak, Burmistrz Krobi Sebastian Czwojda.

Zachętą dla wszystkich do wspólnej zabawy był występ wychowanków Domów Dziecka. Zaśpiewali oni porywająco oraz zaprezentowali przygotowane specjalnie na tę okazję układy taneczne, którymi porwali widzów do wspólnego tańca.

Organizatorzy: Dom Dziecka w Bodzewie, Dom Dziecka w Gostyniu, Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bodzewie, Stowarzyszenie „DZIECKO” i Stowarzyszenie „Forum Demokratyczne”, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu przygotowali dla uczestników festynu szereg atrakcji. Integracyjną część festynu wypełniły konkurencje o charakterze rodzinnym, w których wystartowało ponad pięciuset uczestników w wieku od 8 tygodni (najmłodszy zawodnik startował przy aktywnej pomocy mamy i taty) do 67 lat. Był m.in. tor przeszkód dla mamy, taty i dzieci, przejażdżki , zabawy z taczkami, wspólne rodzinne przyszywanie guzików, rzuty do celu, stoisko strzeleckie obsługiwane przez grupę rekonstrukcyjną „Żubry Gostyń ASG”. Chętni mogli też skorzystać z malowania twarzy, robienia baniek mydlanych, zabaw plenerowych czy zrobienia sobie pamiątkowych wesołych zdjęć w fotobudce. Bawiące się rodziny: dzieci, młodzież i dorośli, próbowali też swoich sił w wielu przygotowanych przez organizatorów atrakcjach np. w ujeżdżaniu byka, zjazdach rodzinnych na sześciometrowym dmuchawcu, zabawach sprawnościowych czy szaleństwach na wielkiej dmuchanej trampolinie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja starych aut i motocykli przygotowana przez jedną z rodzin zastępczych i jej przyjaciół.

Wspólna zabawa dała wszystkim wiele okazji do śmiechu. Atmosfera radości i życzliwości towarzyszyła uczestnikom przez cały dzień. A byli wychowankowie Bodzewa podkreślali: - „Jesteśmy tutaj co roku, bo to dla nas jedno z najważniejszych miejsc, tu się przecież wychowaliśmy i przygotowaliśmy do dorosłego życia. A dziś jesteśmy tutaj, bo to też nasze święto, to przecież spotkanie naszej rodziny. I jesteśmy dumni, że Bodzewo dalej pomaga dzieciom i ich rodzinom.”

Festynowi towarzyszyły pokazy taneczne w wykonaniu wychowanków domu dziecka przygotowanych przez instruktorkę ze Szkoły Tańca „Desperado”. Występy młodych artystów nagradzono gromkimi brawami. Były też popisy wokalne. Z gorącym przyjęciem i głośnymi brawami spotkał się występ „Pałkers Band”, zespołu złożonego z wychowanek bodzewskiej placówki i instruktora, którzy w dynamicznym pokazie zaprezentowali prawdziwy recycling dźwięków.

Przez cały czas trwania zabawy uczestnicy festynu częstowali się przygotowanymi przez organizatorów kiełbaskami z grilla, przepysznym bigosem przygotowanym przez panie kucharki z domu dziecka, pop cornem, watą cukrową oraz herbatą i kawą, a także przepysznym plackiem.

Spotkanie było też okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy rodzinami zastępczymi oraz kandydatami na rodziców zastępczych i pracownikami PCPR oraz Domów Dziecka. Rozmawiano też - w luźnej festynowej atmosferze, choć na tematy bardzo poważne - z psychologami, pedagogami i pracownikami socjalnymi. A wesoła zabawa trwała od rana aż do godzin popołudniowych.

- „Dobrze, że tu jesteśmy” -
mówi jedna z mam zastępczych. - „Mamy okazję spotkać znajome rodziny z całego powiatu. Rozmawialiśmy nie tylko o problemach, ale i o wspólnych planach na przyszłość. A szczęśliwe dzieciaki szalały w konkurencjach. My też poszaleliliśmy z nimi, bo tak ten festyn jest przygotowany i tego przede wszystkim oczekują nasze dzieciaki.”

Pod koniec trwania festynu wśród dzieci i dorosłych uczestniczących w grach i zabawach festynowych rozlosowano zestawy upominków-niespodziewanek. Wśród nich były artykuły turystyczne i sportowe, przybory toaletowe i kosmetyczne, artykuły i przybory szkolne, zabawki i pluszaki - przytulanki, słodycze i inne wesołe prezenty. Wszyscy uczestnicy festynu otrzymali te upominki.

Dyrektor PCPR w Gostyniu podziękował rodzicom zastępczym oraz pracownikom Domu Dziecka za codzienne poświęcenie i trud wychowywania dzieci wymagających wsparcia, a swoim koleżankom z PCPR za wspieranie dzieci w pieczy zastępczej. Z kolei przedstawiciele władz Powiatu Gostyńskiego Janusz Sikora i Krzysztof Deutsch podziękowali na zamknięcie wszystkim organizatorom za świetnie zorganizowaną imprezę, która przyniosła wiele radości i wrażeń nie tylko dzieciom, ale ich rodzicom i opiekunom. Podkreślili - „Niech uśmiechy i radość uczestników, wywołana wspólną zabawą, a zwłaszcza uśmiechy dzieci, są podziękowaniem dla wszystkich, którzy przygotowali tę udaną imprezę rodzinną.”

Festyn odbył się przy dofinansowaniu Powiatu Gostyńskiego.
Rodzinnie powitali lato 2018 01
Rodzinnie powitali lato 2018 02
Rodzinnie powitali lato 2018 03
Rodzinnie powitali lato 2018 04
Rodzinnie powitali lato 2018 06
Rodzinnie powitali lato 2018 08
Rodzinnie powitali lato 2018 09
Rodzinnie powitali lato 2018 10
Rodzinnie powitali lato 2018 11
Rodzinnie powitali lato 2018 12
Rodzinnie powitali lato 2018 13
Rodzinnie powitali lato 2018 14
Rodzinnie powitali lato 2018 15
Rodzinnie powitali lato 2018 16
Rodzinnie powitali lato 2018 17
Rodzinnie powitali lato 2018 18
Rodzinnie powitali lato 2018 19
Rodzinnie powitali lato 2018 21
Rodzinnie powitali lato 2018 22
Rodzinnie powitali lato 2018 23
Rodzinnie powitali lato 2018 24
Rodzinnie powitali lato 2018 25
Rodzinnie powitali lato 2018 27
Rodzinnie powitali lato 2018 28
Rodzinnie powitali lato 2018 29
Rodzinnie powitali lato 2018 30
Rodzinnie powitali lato 2018 31
Rodzinnie powitali lato 2018 32
Rodzinnie powitali lato 2018 33
Rodzinnie powitali lato 2018 34
Copyright © 2012 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl