Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Najlepsi z języka polskiego

Finał XVII Powiatowego Konkursu Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Gostyniu w dniu 13 kwietnia 2018 r. Wzięło w nim udział 38 uczestników, laureatów eliminacji szkolnych, zgłoszonych przez szkoły podstawowe z terenu powiatu. Patronat nad konkursem objęli: Wielkopolski Kurator Oświaty, Starosta Gostyński i Burmistrz Gostynia. Współorganizatorem konkursu po raz dwunasty było Stowarzyszenie „DZIECKO”.

Tydzień później 20 kwietnia w siedzibie organizatora zostały ogłoszone wyniki i wręczono nagrody laureatom. Uroczystość wręczenia nagród otworzył Waldemar Minta Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu, który krótko omówił historię konkursu i przedstawił gości: Marka Smektałę Naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Gostyniu i Aldonę Węglarz Naczelniczkę Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gostyniu.

Zanim oficjalnie ogłoszono wyniki, wystąpili uczniowie klasy VII b. Zaprezentowali przedstawienie pt.: „Co dla mnie znaczy niepodległość?”, którym zachęcali do refleksji na temat wolności w życiu narodów i jednostek.

Następnie ogłoszono zwycięzców konkursu. I miejsce zajęła Julia Pawlicka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wlkp. II miejsce przypadło Agnieszce Dopierale z tej samej szkoły. III miejsce zajęła Kinga Michalak ze Szkoły Podstawowej w Kunowie.

Tytuł Mistrza Nauki o Języku zdobyła Serafina Rufael ze Szkoły Podstawowej w Pudliszkach. II miejsce w tej kategorii zajęła Julia Ciesielska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu, III miejsce - Anna Pazoła ze Szkoły Podstawowej w Krobi.

Tytuł Mistrza Ortografii przyznano uczniom: Julii Zygmunt ze Szkoły Podstawowej w Poniecu, Julii Działdowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu, Zuzannie Stercule ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu, Natalii Dobrosz ze Szkoły Podstawowej w Pępowie i Emilii Szczepaniak ze Szkoły Podstawowej w Daleszynie.

Wyróżnienia za wypracowanie otrzymali: Klaudia Lipowczyk ze Szkoły Podstawowej w Poniecu za interesujące przedstawienie narodzin pasji tańczenia i Jakub Mikołajczak za ciekawą i dojrzałą charakterystykę bohatera literackiego.

Na zakończenie spotkania rozlosowano wśród uczestników nagrody dodatkowe - książki i grę słowną „Scriba”.

Konkurs był współfinansowany ze środków SP nr 2 w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” oraz środków, które Stowarzyszenie pozyskało od Starostwa Powiatowego w Gostyniu w ramach otwartego konkursu ofert, a także z dotacji przyznanej przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.
XVII Powiatowy Konkurs Jezyka Polskiego 2018 01
XVII Powiatowy Konkurs Jezyka Polskiego 2018 02
XVII Powiatowy Konkurs Jezyka Polskiego 2018 03
XVII Powiatowy Konkurs Jezyka Polskiego 2018 04
XVII Powiatowy Konkurs Jezyka Polskiego 2018 05
XVII Powiatowy Konkurs Jezyka Polskiego 2018 06
XVII Powiatowy Konkurs Jezyka Polskiego 2018 07
XVII Powiatowy Konkurs Jezyka Polskiego 2018 08
XVII Powiatowy Konkurs Jezyka Polskiego 2018 09
XVII Powiatowy Konkurs Jezyka Polskiego 2018 10
XVII Powiatowy Konkurs Jezyka Polskiego 2018 11