Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Seniorzy mimo zimowej aury powitali wiosnę

Oddział Rejonowy w Gostyniu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów - najliczniejszej organizacji pozarządowej w Gostyniu i w powiecie gostyńskim - zorganizował obchody Dnia Kobiet połączone z powitaniem wiosny. Na uroczystość zorganizowaną z tej okazji w sali GOK „HUTNIK” (15.03.2018 r.) przybyło ponad 300 osób. A samo stowarzyszenie liczy obecnie w całym powiecie gostyńskim 1462 członków.

Przewodniczący Zarządu Rejonowego PZERiI w Gostyniu Mirosław Maćkowiak powitał seniorów i przybyłych gości na czele z Starostą Gostyńskim Robertem Marcinkowskim. Mirosław Maćkowiak złożył też wszystkim przybyłym paniom życzenia z okazji Dnia Kobiet.

Zaprosił też seniorki i seniorów do udziału w przygotowywanych przez Zarząd Rejonowy wycieczkach do: Białowieży, w Tatry i Pieniny, na Suwalszczyznę i do Grodna. Poinformował też, że przygotowywany jest wyjazd na turnus rehabilitacyjny do nadmorskiego Dziwnówka.

Do życzeń dołączyli się przybyli goście. Burmistrz Gostynia, oprócz ciepłych życzeń, zapowiedział rozbudowę Domu Dziennego Pobytu, na co gmina pozyskała prawie 290 tysięcy złotych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Podarował też przybyłym seniorkom flagi narodowe z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego i z okazji 740 rocznicy lokacji Gostynia. Zapowiedział szereg wesołych imprez upamiętniających te rocznice.

Swój podziw i szacunek dla kobiet seniorek wyraził Starosta Gostyński Robert Marcinkowski, który m.in. poinformował: o zmodernizowaniu wspólnie z Gminą Gostyń ul. Mostowej, co stało się za sprawą wniosku, który padł właśnie na jednym z wcześniejszych spotkań seniorów; o uruchamianej rozbudowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu, na co Powiat Gostyński pozyskał 5 milionów złotych; oraz o przygotowaniach do rozpoczęcia ważnej dla wszystkich mieszkańców powiatu inwestycji rozbudowy szpitala gostyńskiego, na co Powiat Gostyński pozyskał środki z Unii Europejskiej. To kolejny krok po termomodernizacji szpitala. Ta inwestycja będzie kosztowała 7 milionów złotych. Starosta Robert Marcinkowski zapowiedział też wiele dużych wydarzeń kulturalnych, towarzyszących obchodom rocznicy odzyskania niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego. M.in. zaprosił już seniorów na pożegnanie lata przygotowywane wspólnie z Gminą Piaski, na którym wystąpi Maryla Rodowicz. Wręczył też przybyłym paniom kwiaty.

Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyniu Teresa Klonowska oprócz życzeń dla pań złożyła też życzenia panom z okazji minionego Dnia Mężczyzny. Z kolei dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, oprócz życzeń, przypomniał, że pod koniec marca ruszą dofinansowania w powiecie dla osób niepełnosprawnych i schorowanych. W tym roku priorytetem będą likwidacje barier architektonicznych, technicznych i komunikacyjnych w miejscu zamieszkania tych osób oraz dofinansowania do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych, a także umożliwianie zatrudnienia osób z niepełnosprawnością. Zaznaczył, że, niestety, zabraknie środków na turnusy rehabilitacyjne, dlatego zachęcał już teraz do korzystania z wyjazdów sanatoryjnych, dofinansowywanych z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Przedstawiciel Zarządu PZERiI Mirosław Maćkowiak wyraził w imieniu środowiska seniorów żal, że rząd zrezygnował z obiecanego programu „500 plus dla seniora”. Podkreślił, że przecież emerytury większości seniorów są bardzo niskie i zwłaszcza osobom samotnym nie wystarczają przy obecnych podwyżkach na życie.

Wesołym i miłym akcentem uroczystości okazał się występ kapeli „Malińczoki”, działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Piaskach.

Spotkanie zakończyły rozmowy przy kawie. Uczestnicy świątecznego spotkania miło spędzili czas i pokazali, że najważniejsza jest radość i pogoda ducha, które sprawiają, że wiek staje się mało istotny.
Seniorzy mimo zimowej aury powitali wiosne 2018 01
Seniorzy mimo zimowej aury powitali wiosne 2018 02
Seniorzy mimo zimowej aury powitali wiosne 2018 03
Seniorzy mimo zimowej aury powitali wiosne 2018 04
Seniorzy mimo zimowej aury powitali wiosne 2018 05
Seniorzy mimo zimowej aury powitali wiosne 2018 06
Seniorzy mimo zimowej aury powitali wiosne 2018 07
Seniorzy mimo zimowej aury powitali wiosne 2018 08
Seniorzy mimo zimowej aury powitali wiosne 2018 09
Seniorzy mimo zimowej aury powitali wiosne 2018 10