Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Konkurs wypieków wielkanocnych

8 marca 2018 r. w Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach odbył się XVIII Konkurs Wypieków Wielkanocnych. W tym roku wzięło w nim udział 11 placówek - domy pomocy społecznej, środowiskowe domy samopomocy, kluby seniora, a także Koło Gospodyń Wiejskich z Chumiętek. Każdy zespół przygotował dwa ciasta, jedno do oceny smakowej, w tym roku były to serniki, drugie do oceny wizualnej, dodatkowo odbył się konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. W związku z tym, iż tegoroczny Konkurs Wypieków zbiegł się z obchodami Międzynarodowego Dnia Kobiet nie zabrakło też życzeń specjalnych dla Pań - złożył je w imieniu władz Powiatu Gostyńskiego Janusz Sikora Etatowy Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego.

W ocenie smakowej I miejsce zdobył placek wykonany przez przedstawicieli Koła Emerytów i Rencistów z Pudliszek, w ocenie wizualnej I miejsce zajęło ciasto mieszkańców Domu Pomocy Społecznej z Pakówki, najpiękniejszą palmę wielkanocną wykonali mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej z Osieka.

Ponadto przeprowadzono dodatkowy konkurs dla pracowników i kierowników jednostek - quiz z wiedzy wielkanocnej. Po zaciętej dogrywce wyłoniono Omnibusa Wielkanocnego, którym została Agnieszka Jackowiak Dyrektor DPS w Chumiętkach.

Każdy zespół biorący udział w konkursie otrzymał dyplom oraz upominek wykonany
w pracowni manualnej DPS Chumiętki, największą atrakcją była jednak bez wątpienia możliwość degustacji wszystkich przepysznych ciast i wypieków!

Atmosfera imprezy nastroiła wszystkich pozytywnie i wiosennie.
XVIII Konkurs wypiekow wielkanocnych 2018 01
XVIII Konkurs wypiekow wielkanocnych 2018 02
XVIII Konkurs wypiekow wielkanocnych 2018 03
XVIII Konkurs wypiekow wielkanocnych 2018 04
XVIII Konkurs wypiekow wielkanocnych 2018 05
XVIII Konkurs wypiekow wielkanocnych 2018 06