Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Cykl warsztatów dla rodziców zastępczych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu przeprowadziło cykl warsztatów szkoleniowych dla rodziców zastępczych i kandydatów na rodziców zastępczych. Tematem szkoleń były: „Rozwój seksualny człowieka” oraz „Dorastanie i seksualność”.

Warsztaty szkoleniowe dla rodziców poświęcone były seksualności w cyklu życia człowieka. Rodzice zdobyli wiedzę z zakresu rozwoju seksualnego dla poszczególnych etapów rozwoju dziecka. Jednym z tematów było także rozpoznawanie niepokojących symptomów związanych z seksualnością dziecka. Rodzice ćwiczyli swoje umiejętności w grupach i rozwijali swoje kompetencje.

Drugie szkolenie dotyczyło przede wszystkim dorastania i ekspresji seksualnej w tej fazie. Rodzice, uczestnicząc w zajęciach, mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę, dotyczącą seksualności dorastających dzieci i młodzieży oraz ćwiczyć umiejętności pozytywnego dialogu w tych trudnych a ważnych dla prawidłowego wychowania obszarach.

Szkolenie było odpowiedzią na zgłaszane przez rodziny zastępcze problemy, z którymi spotykają się one w swojej codziennej pracy z wychowankami. Warsztaty szkoleniowe przeprowadziła Jagoda Data-Roszak z Wrocławia - seksuolog, pedagog, specjalista pomocy psychologicznej i logopeda.
Cykl warsztatow dla rodzicow zastepczych 2018 01
Cykl warsztatow dla rodzicow zastepczych 2018 02
Cykl warsztatow dla rodzicow zastepczych 2018 03