Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Bal karnawałowy zakończył 26 Finał WOŚP
w Powiecie Gostyńskim

Celem XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była zbiórka na zakup najnowocześniejszego sprzętu dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Orkiestra, tak jak w latach poprzednich, grała dla ratowania życia i zdrowia dzieci. I to właśnie akcja dzieci zakończyła tegoroczne granie WOŚP w Gostyniu.

9 lutego br. w Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyniu odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I-III. Uczestnicy balu przebierańców wraz ze swoimi wychowawczyniami zebrali symboliczne złotówki. Uzbierana kwota 85 zł została przekazana na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dlatego łącznie w powiecie gostyńskim ofiarowaliśmy 287 163,84 zł Fundacji WOŚP w ramach 26. finału WOŚP.

Fundacja do tej pory w sposób mistrzowski zajęła się wzrokiem, słuchem i bezdechem u noworodków oraz diagnostyką onkologiczną u dzieci i wsparciem dzieci i kobiet ciężarnych osobistymi pompami insulinowymi. To sześć wiodących programów medycznych, których efekty plasują Polskę w światowej czołówce. Fundacja pomogła też seniorom oraz służbom ratującym życie ludzi. Także szpital w Gostyniu już wielokrotnie otrzymywał sprzęt z Fundacji WOŚP!

Warto pamiętać, że Gostyń szczyci się tym, że zagrał dla Fundacji WOŚP po raz dwudziesty siódmy! Bo już rok przed pierwszym finałem „Schizol” - pismo uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu - zorganizował koncert „Od flamenco do rocka”, z którego cały dochód wpłacił na konto nieznanej jeszcze wtedy Fundacji WOŚP.

Po raz kolejny szefowie sztabu dziękują za fantastyczne finałowe działania: - Zagraliście fantastycznie, przepięknie i bardzo radośnie. Jesteśmy dumni z Was - i z wolontariuszy, i z mieszkańców Ziemi Gostyńskiej, i z wydarzeń i zebranych pieniędzy, które uratują życie kolejnym dzieciakom. Jesteście wspaniali!
Ostatnie finalowe dzialanie 2018 01
Ostatnie finalowe dzialanie 2018 02