Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Mieszkańcy powiatu ofiarowali 287 078,84 zł

- „Dziękujemy za 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Powiecie Gostyńskim! Finał już za nami, emocje i kurz po tej - jak mówi Jurek Owsiak - największej letniej zadymie w środku zimy powoli opadły, powracamy do rzeczywistości i już myślimy o kolejnym Finale, ale przed nami jeszcze cały rok. Powiatowy sztab WOŚP w Gostyniu z całych sił pragnie podziękować za energię i siłę, która została przekazana w finałową niedzielę. Byliście niesamowici, kolorowi, życzliwi i niezwykle uczynni. Nie uda nam się teraz wymienić wszystkich z imienia i nazwiska, bo lista nie miałaby końca. Dla wszystkich jednak z całego serca: DZIĘKI ! W szczególności dla organizatorów lokalnych akcji, którzy poświęcili mnóstwo swojego czasu na zorganizowanie Finału w swoich miejscowościach, szkołach, organizacjach czy firmach; dla niestrudzonych wolontariuszy, którzy pomimo mrozu i przeszywającego wiatru dzielnie zbierali datki do puszek; dla naszych sponsorów i partnerów oraz dla wszystkich darczyńców, którzy przyczynili się do tak niesamowitego wyniku zbiórki, dla ludzi, którzy swoimi urzędniczymi decyzjami w sposób bardzo namacalny przyczynili się do sukcesu finału, dla muzyków, tancerzy i dla młodych artystów; dla tych, którzy piekli, gotowali, spontanicznie pomagali i liczyli. To był naprawdę wyjątkowy i magiczny dzień. Wszystko poszło fantastycznie, rewelacyjnie, nawet samych siebie zaskoczyliśmy tą serdecznością i tym gorącym graniem. Dziękujemy za ten ogrom przyjaźni, dzięki któremu już od lat budujemy wspólnie coś niezwykłego. Po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy się doskonale bawić i wspólnie robić naprawdę wiele dobrego. Efektem będzie super sprzęt medyczny i prowadzone przez Fundację WOŚP ogólnopolskie programy medyczne i edukacyjne. A atmosfery panującej tego dnia nie da się opisać słowami.” -
podkreślają Mirosław Sobkowiak i Maciej Marcinkowski - szefowie powiatowego sztabu WOŚP przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Podsumowano udział Powiatu Gostyńskiego w ogólnonarodowym święcie bezinteresownej wspólnoty dobrych ludzi, czyli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wielka Orkiestra Ludzkiej Życzliwości i Solidarności zagrała w powiecie gostyńskim przepięknie!

W czwartek 8 lutego 2018 (na miesiąc przed ogólnopolskim podsumowaniem w kinie „Pod Kopułą” sztab WOŚP przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu zorganizował spotkanie wolontariuszy z całego powiatu i tych, którzy wspierali ich działania oraz organizowali akcje WOŚP w szkołach, przedszkolach i innych miejscach, by podsumować XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Powiecie Gostyńskim.

Szefowie gostyńskiego sztabu WOŚP Maciej Marcinkowski i Mirosław Sobkowiak ogłosili: - „Łącznie, w powiecie gostyńskim ofiarowaliśmy 287 078,84 zł na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci. Mieszkańcy Ziemi Gostyńskiej po raz kolejny pokazali to, co w ludziach najlepsze - bezinteresowną wielką dobroć! To jest wspólny wynik wszystkich sztabów z powiatu gostyńskiego, których wolontariusze zbierali we wszystkich gminach!”.

Szefowie podziękowali też za bardzo kolorowe i wesołe granie, za sprawną organizację Wielkiej Orkiestry, za ciężką pracę wolontariuszy - i tych zarejestrowanych, kwestujących mimo niekorzystnych warunków pogodowych, i tych bez identyfikatorów - przygotowujących różne działania dla WOŚP w szkołach, przedszkolach i zakładach pracy. Podziękowali też wszystkim, którzy przyłączali się kwesty WOŚP - „bo znowu pokazaliśmy, jak bardzo jesteśmy razem i jak bardzo jesteśmy skuteczni, bo będzie można znowu zakupić ogromną ilość sprzętu dla szpitali jako dar Polaków! A gostyński szpital co roku dostaje z Fundacji WOŚP nowoczesny specjalistyczny sprzęt! W 2017 roku również dostał sprzęt!”.

Szefowie gostyńskiego sztabu WOŚP przyznali kolejne 13 tytułów „Dobrych Aniołów Gostyńskich Finałów WOŚP” dla najbardziej zasłużonych dla organizacji tej wyjątkowej imprezy. Do grona 86 osób, instytucji i organizacji uhonorowanych w poprzednich dwudziestu pięciu latach dołączyli: Alicja Gruetzmacher, Renata Talarska, Agnieszka Szymura, Marta Paradysz, Justyna Chojnacka i Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Borku Wlkp., Tomasz Woźniak, Hanna Kasperska, Drukarnia REAL i Marek Komorowski, Tomasz Barton i GOK „HUTNIK”, Monika Bielka i Salon Meblowy „Mirage”, Anna Żyto (BZ WBK) i Aldona Janicka (BZ WBK), Ardagh Glass Gostyń.

Wyżej wymienieni otrzymali pamiątkowe tabla. Tradycyjnie też wyróżniono wolontariuszy, wśród których rozlosowano gadżety WOŚP.

Wręczono też podziękowania instytucjom, firmom i organizacjom pozarządowym, które aktywnie przyłączyły się do 26. finałowego grania. Otrzymali je: Ochotnicza Straż Pożarna w Goli, Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu, Dom Dziecka w Bodzewie, Salon Peugeot B&B Leszek Brzozowski Gostyń, Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu, Przedszkole Publiczne „Pod Dębem” w Karolewie, Szkoła Podstawowa w Goli, Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Szkoła Podstawowa w Sikorzynie, Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu, Leśne Diabły z Brzedni, Zespół Szkół w Zimnowodzie, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Borku Wlkp., Szkoła Podstawowa w Siemowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, Zespół Szkół w Borku Wlkp., Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa w Daleszynie, Stowarzyszenie Gostyńska Liga Kręglarska, Kuźnia Reklamy w Piaskach, Szkoła Podstawowa w Pępowie, Miejskie Przedszkole nr 1 w Gostyniu, Miejskie Przedszkole nr 7 w Gostyniu, Miejskie Przedszkole nr 4 w Gostyniu, Miejskie Przedszkole nr 5 „Kubuś Puchatek” w Gostyniu, Przedszkole Niepubliczne „Bajka” w Gostyniu, Przedszkole „Zielona Zatoka” Zespół Taneczny „Anima”, Klub Motocyklowy Vendetta, Drukarnia „REAL”, Szkoła Tańca DESPERADO Joanny i Rafała Kaczorów, DANCE ART. & YOGA STUDIO Ewy Janowskiej, Szkoła Podstawowa w Skoraszewicach, Szkoła Podstawowa w Starej Krobi i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

W dalszej części spotkania - jako podziękowanie specjalne dla wolontariuszy i wszystkich, którzy organizowali lub wspierali akcje w ramach WOŚP - odbył się przygotowany przez Sztab WOŚP w Gostyniu i GOK „HUTNIK” seans filmowy.

Szefowie złożyli też specjalne podziękowania dla członków sztabu organizacyjnego, którzy przygotowywali, nadzorowali i prowadzili finałowe granie oraz przeliczali wpłaty i rozliczali cały finał.

Sztab WOŚP w Gostyniu (działający przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie wspieranym przez Zespół Szkół Zawodowych, Gostyński Ośrodek Kultury „HUTNIK” i Stowarzyszenie „Dziecko” oraz lokalne media i wiele innych instytucji i organizacji) zebrał 157 897,65 zł (oraz 55,08 euro, 100 rubli oraz inną obcą walutę).
Sztab WOŚP w Piaskach (przy Gminnym Ośrodku Kultury w Piaskach) zebrał 46 129,83 zł.
Sztab WOŚP w Krobi (przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi) zebrał 36 175,54 zł.
Sztab WOŚP w Poniecu (przy Gminnym Centrum Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji w Poniecu) zebrał 32 109,68 zł.
Sztab WOŚP w Pogorzeli (przy Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej w Pogorzeli) zebrał 14 766,14 zł.

To wspólny rekordowy wynik mieszkańców i wspaniałych młodych wolontariuszy gmin Borek Wlkp, Pępowo, Krobia, Piaski, Pogorzela, Poniec oraz Gostyń!!! Wyrazy uznania należą się też szefom sztabów w Krobi, Piaskach, Poniecu i Pogorzeli oraz opiekunom wolontariuszy z Pępowa i Borku, którzy, poświęcając swój wolny czas, przygotowali Wielkoorkiestrowe Granie dla ratowania dzieci!

Wyniki zbiórki w poszczególnych gminach przedstawiają się następująco (z zaznaczeniem, że nie są to wyniki całościowe, gdyż na terenie poszczególnych gmin kwestowali też wolontariusze z sąsiednich gminnych sztabów oraz wolontariusze ze sztabów sąsiadujących z powiatem gostyńskim, a zebrane przez nich kwoty zasiliły konta ich sztabów): Gmina Pępowo - 2 814,20 zł, Borek Wlkp. - 9 883,68 zł, Pogorzela - 14 766,14 zł, Gmina Poniec - 32 109,68 zł, Krobia - 36 175,54 zł, Piaski - 46 129,83 zł, Gmina Gostyń - 145 199,77 zł.

XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sztabie gostyńskim przygotowało 125 zarejestrowanych kwestarzy, ponad 800 młodych wolontariuszy i opiekujących się nimi nauczycieli, wychowawców i rodziców, a wsparło organizację blisko 70 instytucji: przedszkoli, szkół, firm usługowych, handlowych i produkcyjnych oraz urzędów. Zorganizowano wiele imprez o różnym charakterze, na których zbierano datki na zakup sprzętu ratującego życie dzieci i wsparcie godnej opieki seniorów.

Na kwotę 157 897,65 zł zebraną w czasie akcji koordynowanej przez sztab WOŚP
w Gostyniu, złożyły się wpłaty:

Kwesta wolontariuszy w Gostyniu - 42 605,96 zł
Gostyński Koncert Finałowy w GOK „HUTNIK” zespoły „I-RAY”, „MN Blues Band” i „CREDO BAND”, pokazy: Szkoły Tańca DESPERADO Joanny i Rafała Kaczorów i DANCE ART. & YOGA STUDIO (grupy: Evdance Mini, Evdance Kids, Evdance Team, Evdance Plus) Ewy Janowskiej (sprzedaż darów - 19 389,37 zł, Kuźnia Reklamy w Piaskach wyrób i sprzedaż gadżetów - 3 068,49 zł, bilety - 2 630 zł, Fotokalendarze Drukarnia „REAL” i ZSZ w Gostyniu - 2 376,39 zł, Galeria Dobrych Serc Foto IRIS i Gostyń24 - 1 314,23 zł, zbiórka Klub Motocyklowy Vendetta - 720,20 zł, Szatnia GOK „HUTNIK” - 626,35 zł)29 125,03 zł
Ochotnicza Straż Pożarna w Goli (finał WOŚP w Goli + wpłata OSP) - 20 291,60 zł
Koncert Dzieci klas I - III Szkół Podstawowych nr 1, nr 2, nr 5 i nr 3 w Gostyniu oraz w GOK Grupa Taneczna GOK „HUTNIK” - 9 984,72 zł
Koncert Przedszkolaków w GOK: Przedszkola Miejskie w Gostyniu: nr 1, nr 4, nr 7, „Zielona Zatoka”, Przedszkole Nie- publiczne „Bajka” i nr 5 - „Kubuś Puchatek”, zespół taneczny Studia Animacji Tańca „ANIMA” Joanny Kowalskiej oraz Grupa Capoeira Brasil Gostyń, Słodkie Stoisko huty szkła ARDAGH GLASS w Gostyniu (sprzedaż darów, kwesta) - 7 599,35 zł
Stowarzyszenie Gostyńska Liga Kręglarska (turniej kręglarski, sprzedaż darów) - 6 258,72 zł
Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu (kiermasz, sprzedaż darów) - 5 461,14 zł
Koncert rockowy w GOK (Proletaryat, Bacteryazz, Męczenie Owiec) - 5 211,79 zł
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu (sprzedaż darów) - 4 600,69 zł
Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyniu (sprzedaż darów, kwesta szkolna) - 4 366,92 zł
Szkoła Podstawowa w Sikorzynie (bal karnawałowy, sprzedaż darów) - 3 073,20 zł
Sklep LIDL w Gostyniu (włata w ramach akcji sieci LIDL) - 3 500,00 zł
Zespół Szkół w Zimnowodzie (Szkolny otwarty Finał WOŚP) - 3 106,91 zł
Zespół Szkół w Borku Wlkp. (kwesta uliczna) - 2 895,71 zł
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borku Wlkp. (finał WOŚP w MGOK w Borku Wlkp.) - 2 859,86 zł
Szkoła Podstawowa w Siemowie (dyskoteka, kiermasz, sprzedaż darów) - 2 690,70 zł
Szkoła Podstawowa w Daleszynie (sprzedaż darów, szkolny finał WOŚP) - 2 561,70 zł
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pępowie (kwesta uliczna) - 2 341,65 zł
Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu (kawiarenka, sprzedaż darów) - 2 101,40 zł
Sklepy sieci „Żabka” (wpłata w ramach akcji sieci „Żabka”) - 1 988,45 zł
Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu (szkolny finał WOŚP) - 1 934,07 zł
Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu (sprzedaż darów, dyskoteka, kwesta serc, „Podaruj kartkę bliskim”, „Serdeczne smakołyki”) - 1 764,86 zł
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu (zbiórka do puszki) - 1 759,44 zł
Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu (sprzedaż darów) - 1 546,85 zł
Leśne Diabły z Brzedni (Kąpiel Morsów i kuchnia polowa) - 1 525,16 zł
Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu (dyskoteka, kiermasz) - 1 193,18 zł
Przedszkole Publiczne „Pod Dębem” w Karolewie (kwesta w przedszkolu, sprzedaż darów) - 1 021,20 zł
Salon Peugeot B&B Leszek Brzozowski Gostyń (wpłata indywidualna) - 1 000,00 zł
Szkoła Podstawowa w Goli (sprzedaż darów, zbiórka szkolna) - 553,00 zł
Szkoła Podstawowa w Skoraszewicach (kwesta szkolna) - 472,55 zł
Szkoła Podstawowa w Starej Krobi (kwesta szkolna) - 241,41 zł

Dodatkowo Sztab WOŚP w Gostyniu przekazał zebrane przez wolontariuszy: 55,08 euro, 100 rubli oraz inną obcą walutę.

I jeszcze przypomnienie:
Gostyń szczyci się tym, że zagrał dla Fundacji WOŚP po raz dwudziesty siódmy! Bo już rok przed pierwszym finałem „Schizol” - pismo uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu - zorganizował koncert „Od flamenco do rocka”, z którego cały dochód wpłacił na konto Fundacji WOŚP.

A ostatni 26. FINAŁ WOŚP w Gostyniu można przypomnieć sobie, oglądając i pobierając zdjęcia wolontariusza WOŚP fotografa Piotra Jankowiaka - Okiem Pryzmatu dla wszystkich chętnych na dysku google.

Dziękując wszystkim wolontariuszom za wielotygodniową pracę przy przygotowywaniu i przeprowadzeniu wielkoorkiestrowego grania, szefowie sztabu podkreślali, że kolejne pokolenia wolontariuszy są wspaniałe: - Zagraliście fantastycznie, przepięknie i bardzo radośnie. Jesteśmy dumni z Was - i z wolontariuszy, i z mieszkańców Ziemi Gostyńskiej, i z wydarzeń i zebranych pieniędzy, które uratują życie kolejnym dzieciakom. Jesteście wspaniali!
Podsumowanie 26 Finalu WOSP 2018 01
Podsumowanie 26 Finalu WOSP 2018 02
Podsumowanie 26 Finalu WOSP 2018 03
Podsumowanie 26 Finalu WOSP 2018 04
Podsumowanie 26 Finalu WOSP 2018 05
Podsumowanie 26 Finalu WOSP 2018 06
Podsumowanie 26 Finalu WOSP 2018 07
Podsumowanie 26 Finalu WOSP 2018 08
Podsumowanie 26 Finalu WOSP 2018 09
Podsumowanie 26 Finalu WOSP 2018 10
Podsumowanie 26 Finalu WOSP 2018 11
Podsumowanie 26 Finalu WOSP 2018 12
Podsumowanie 26 Finalu WOSP 2018 13
Podsumowanie 26 Finalu WOSP 2018 14
Podsumowanie 26 Finalu WOSP 2018 15