Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Twardziele na rowerach

Zbliża się czas podsumowania XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Powiecie Gostyńskim. Zanim to nastąpi, warto jeszcze wrócić do wspomnień z tego ogólnonarodowego święta bezinteresownej życzliwości i wspólnoty dobrych ludzi.

Powiatowy sztab WOŚP w Gostyniu działał przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, które zgromadziło wielu wolontariuszy, którzy przez cała niedzielę, nie bacząc na niekorzystną aurę kwestowali w Gostyniu i okolicach, w Borku Wlkp. i w Pępowie.

Wśród nich warto wyróżnić dwóch wyjątkowych wolontariuszy, którzy od paru lat stanowią charakterystyczny element gostyńskich finałów WOŚP.

Nie zważając na niesprzyjającą pogodę, Łukasz Mayer i Marcin Bugzel z „Chod-Dróg TRI Team” wsiadają w finałowy niedzielny poranek na rowery i objeżdżają okolice Gostynia z puszkami. Kwestują w wioskach podgostyńskich, zbierając datki do puszek na ratowanie dzieciaków - wyrównywanie szans leczenia noworodków. Przejeżdżają corocznie kilkadziesiąt kilometrów, pozdrawiani przez dzieciaki i mieszkańców Gminy Gostyń.

Tegoroczny udział kolarzy tak podsumowuje Łukasz Mayer: - „W dużym skrócie... Zimno jak na zbiórkę rowerową i do tego w miejscach, gdzie zwykle zbieraliśmy, byli już wcześniej wolontariusze... Póki jechaliśmy, było nienajgorzej. Ale gdy stawaliśmy, by kwestować, przewiewało nas niesamowicie! No cóż, w przyszłym roku może będzie lepiej... Ważne, że, tak jak w latach poprzednich, zasililiśmy łączną kwotę WOŚP. Pozdrawiam wszystkich!”

Trzeba przyznać, że Marcin i Łukasz to wyjątkowo twardzi wolontariusze. Trzeba być naprawdę nieźle przygotowanym kondycyjnie i odpornościowo, a przede wszystkim psychicznie, żeby w tak niekorzystnych warunkach, jak mróz i silny przeszywający wiatr, prowadzić zbiórkę na rowerach. Gratulujemy im wytrwałości i patrzymy z podziwem na to, co robią dla ratowania dzieciaków. Pokazują przy tym swoją pasję i to jest godne szacunku.

Cały 26. Finał WOŚP można przypomnieć sobie, oglądając i pobierając zdjęcia udostępnione przez wolontariusza WOŚP fotografa Piotra Jankowiaka - Okiem Pryzmatu dla wszystkich chętnych na dysku google:

Sobota:
https://photos.app.goo.gl/2xeY7NxccFq563P62
Niedziela:
https://photos.app.goo.gl/CdKCBEiOELWLyRMD3

Są to zdjęcia w rozdzielczości 5mpix (2560pix na dłuższym boku). Jest to jakość wystarczająca do większości zastosowań. Na życzenie istnieje jednak możliwość wrzucenia na serwer jeszcze większych rozmiarów.
Piotr Jankowiak zaprasza również do oznaczania się na zdjęciach oraz udostępniania tych samych galerii na FB:
https://web.facebook.com/pg/okiempryzmatu/photos/?tab=album&album_id=779297122271079
oraz:
https://web.facebook.com/pg/okiempryzmatu/photos/?tab=album&album_id=7796041155737131

Organizatorzy XXVI Finału WOŚP w Gostyniu (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu - sztab, wspierane przez Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Gostyński Ośrodek Kultury „HUTNIK” i Stowarzyszenie „DZIECKO”) przypominają, że Gostyń może się szczycić tym, że gra dla Fundacji WOŚP po raz dwudziesty siódmy! Bo już rok przed pierwszym finałem „Schizol” - pismo uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu - zorganizowało w auli ZSZ koncert „Od flamenco do rocka”, z którego cały dochód wpłacono na konto wtedy jeszcze nieznanej szerzej Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA WSPARCIE!
Twardziele na rowerach 2018 02
Twardziele na rowerach 2018 01