Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Rekordowa kąpiel w styczniu

225 morsów z Brzedni, Gostynia, Leszna, Śremu, Rawicza, Dolska, Poznania, Krzywinia, Kościana, Osiecznej oraz wielu innych miejscowości z całej Wielkopolski zażywało zimowej (13.01.2018) kąpieli w Brzedni k. Dolska (Jezioro Mórka). Mimo mrozu i lodowatej wody, został pobity ubiegłoroczny rekord (215 w 2017 r.) kąpiących się. Najmłodszy uczestnik miał 5 lat, a najstarszy mors 76 lat. Kapiący też złożyli się, a zebrane pieniądze zasiliły konto gostyńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

W ten sposób już od szesnastu lat grupa miłośników całorocznego pływania na świeżym powietrzu przyłącza się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kąpiący się zjeżdżają z całej Wielkopolski. Imprezę przygotował Główny Mors Brzedni Leszek Twardowski. W tym roku najliczniejsze grupy morsów stanowili: członkowie i sympatycy TKKF „Tęcza” Gostynia, którzy przybyli pod wodzą prezesa „Tęczy” Waldemara Szwedka, oraz „Mrozoodporni” i klub „Yeti” z Leszna, klub „Lodzik” ze Śremu, „Rawickie Morsy”, „K.R.A. Dolsk”. Wśród kąpiących się tradycyjnie byli szefowie gostyńskiego sztabu WOŚP Mirek i Maciek. Kąpiel w wodzie poprzedziło spotkanie uczestników w GRODZIE BRZEDNIA, w czasie którego Leszek Twardowski omówił zasady bezpieczeństwa i przygotowania się do kąpieli oraz przypomniał historię piętnastu zimowych kąpieli WOŚP. Szef Leśnych Diabłów Leszek Twardowski przypomniał, że - Najważniejsza jest dbałość o zdrowie oraz to, że wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!

Imprezę organizują co roku Leśne Diabły z Ośrodka Szkolenia Sportowego Brzednia, wspierani lokalnie przez TKKF „Tęcza” w Gostyniu. Szef Leśnych Diabłów Leszek Twardowski wraz z ekipą GRODU BRZEDNIA (Ośrodek Szkolenia Sportowego w Brzedni) zapewnia kąpiącym się oraz licznie zgromadzonym widzom dobrą zabawę, ognisko, herbatę z cytryną i zupę z kotła z gorącą kiełbaską. Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwali strażacy i ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Dolska.
Rekordowa kapiel w styczniu 2018 01
Rekordowa kapiel w styczniu 2018 02
Rekordowa kapiel w styczniu 2018 03
Rekordowa kapiel w styczniu 2018 04
Rekordowa kapiel w styczniu 2018 05
Rekordowa kapiel w styczniu 2018 06
Rekordowa kapiel w styczniu 2018 07
Rekordowa kapiel w styczniu 2018 08
Rekordowa kapiel w styczniu 2018 09
Rekordowa kapiel w styczniu 2018 10
Rekordowa kapiel w styczniu 2018 11
Rekordowa kapiel w styczniu 2018 12