Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Mikołaje w Piaskach

Mimo kalendarzowej zimy w Gminie Piaski jest bardzo ciepło. A to za sprawą dzieci i młodzieży, która wraz z wychowawcami i nauczycielami przygotowała wielkie paczki dla najuboższych dzieci oraz osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych w ramach powiatowej akcji MIKOŁAJE 2017. Świąteczne prezenty zostały ładnie zapakowane, a efekty akcji przerosły oczekiwania pomysłodawców - Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO”. Dystrybucją 16 paczek do poszczególnych dzieci i osób samotnych zajął się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piaskach oraz PCPR w Gostyniu.

W uznaniu dla aktywności młodych ludzi oraz pracowników, którzy udowodnili, że są wrażliwi na problemy innych i że mają wielkie serca, Stowarzyszenie „DZIECKO” i PCPR w Gostyniu nadało honorowe tytuły „MIKOŁAJ 2017” za przeprowadzenie kampanii społecznej i przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci z najuboższych rodzin Powiatu Gostyńskiego. Pamiątkowe dyplomy otrzymały: Zespół Szkół w Piaskach, Zespół Szkół w Bodzewie, Przedszkole Niepubliczne „ENART” w Piaskach oraz Lucyna i Marcin Nowakowie.

Słowa uznania należą się też wszystkim, którzy włączyli się w akcję „MIKOŁAJE 2017”, bo wspólnym działaniem czynimy się więcej dobra.

W ramach autorskiego projektu „MIKOŁAJE 2017” wolontariusze z całego powiatu gostyńskiego przygotowali łącznie 317 dużych paczek świątecznych dla dzieci z najuboższych rodzin oraz dla osób starszych, samotnych, schorowanych i niepełnosprawnych z powiatu gostyńskiego. W realizację projektu, realizowanego już dziesiąty rok z rzędu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO”, włączyły się szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe, mieszkańcy powiatu oraz firmy sektora gospodarczego i ich pracownicy oraz ośrodki pomocy społecznej. Dzięki temu zostało przygotowanych ponad trzysta dużych paczek dla dzieci i seniorów oraz osób niepełnosprawnych, które nie mogą liczyć na prezent pod choinką. Poszczególni uczestnicy akcji obejmowali swoim patronatem konkretne dzieci lub seniorów i przygotowali dla nich paczki lub fundowali prezenty od obuwia, art. spożywczych, środków czystości, artykułów i przyborów szkolnych, gier edukacyjnych, książek, kocy po mnóstwo słodyczy i maskotek oraz wielu innych ważnych dla rzeczy, z których wolontariusze PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” składali paczki.

Jak zaznacza koordynator projektu Hanna Czwojda: - Paczki te następnie trafiły do podopiecznych ośrodków pomocy społecznej i powiatowego centrum pomocy rodzinie oraz Stowarzyszenia „DZIECKO”, a także do osób potrzebujących wskazywanych przez samych wolontariuszy. W przypadku dzieci paczki te otrzymali rodzice, którzy, budując swój autorytet, wręczą te paczki dzieciom pod choinkę w czasie Świąt Bożego Narodzenia. A to po to, by dzieci, obdarowane przez swoich rodziców, nie utrwalały obrazu swojej rodziny, jako gorszej, by nie czuły się gorzej, gdy inne dzieci chwalą się po świętach swoimi prezentami. Do osób starszych niepełnosprawnych paczki dowieźli wolontariusze z ośrodków pomocy społecznej, PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO”.
Mikolaje w Piaskach 2017 01
Mikolaje w Piaskach 2017 02