Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Mikołaje w Poniecu

Mimo przygotowań do świąt i codziennych obowiązków młodzi mieszkańcy gminy Poniec znaleźli czas i chęć, by wesprzeć potrzebujących. W ramach prowadzonej powiatowej akcji MIKOŁAJE 2017 uczniowie i wychowawcy Szkoły Podstawowej w Poniecu i Szkoły Podstawowej w Żytowiecku objęli patronatem dzieci z rodzin najuboższych oraz osoby starsze, samotne i niepełnosprawne, i przygotowali dla nich 24 świąteczne paczki pod choinkę.

W czasie spotkań z organizatorami akcji młodzież przekazała paczki, które następnie za pośrednictwem pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Poniecu, dotarły dyskretnie do rodziców dzieci. Paczki trafiły do dzieci jako prezenty od ich rodziców. Dzięki temu , mimo różnych problemów trapiących te rodziny, rodzice podbudowują swój autorytet w oczach dzieci, a tym z kolei nie jest przykro, że nie dostały paczek pod choinką jak inne dzieciaki. Prezenty za pośrednictwem wolontariuszy z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Poniecu trafiły też do samotnych seniorów i osób niepełnosprawnych.

PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO” nadały Szkole Podstawowej w Poniecu i Szkole Podstawowej w Żytowiecku honorowe tytuły „MIKOŁAJ 2017” za przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci z najuboższych rodzin oraz dla samotnych seniorów i osób niepełnosprawnych.

PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO” serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli pomysł obdarowania paczkami dzieci, które nie mogą liczyć na prezent pod choinką. Szczególne podziękowania przekazują młodym wolontariuszom i ich wychowawcom, bo wszyscy pokazali wspaniałe serca.

W ramach autorskiego projektu „MIKOŁAJE 2017” wolontariusze z całego powiatu gostyńskiego przygotowali 317 dużych paczek świątecznych dla dzieci z najuboższych rodzin oraz dla osób starszych, samotnych, schorowanych i niepełnosprawnych z powiatu gostyńskiego. W realizację projektu, realizowanego już dziesiąty rok z rzędu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO”, włączyły się szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe, mieszkańcy powiatu oraz firmy sektora gospodarczego i ich pracownicy oraz ośrodki pomocy społecznej. Dzięki temu zostało przygotowanych ponad trzysta dużych paczek dla dzieci i seniorów oraz osób niepełnosprawnych, które nie mogą liczyć na prezent pod choinką. Poszczególni uczestnicy akcji obejmowali swoim patronatem konkretne dzieci lub seniorów i przygotowali dla nich paczki lub fundowali prezenty od obuwia, art. spożywczych, środków czystości, artykułów i przyborów szkolnych, gier edukacyjnych, książek, kocy po mnóstwo słodyczy i maskotek oraz wielu innych ważnych dla rzeczy, z których wolontariusze PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” składali paczki.

Jak zaznacza koordynator projektu Hanna Czwojda: - Paczki te następnie trafiły do podopiecznych ośrodków pomocy społecznej i powiatowego centrum pomocy rodzinie oraz Stowarzyszenia „DZIECKO”, a także do osób potrzebujących wskazywanych przez samych wolontariuszy. W przypadku dzieci paczki te otrzymali rodzice, którzy, budując swój autorytet, wręczą te paczki dzieciom pod choinkę w czasie Świąt Bożego Narodzenia. A to po to, by dzieci, obdarowane przez swoich rodziców, nie utrwalały obrazu swojej rodziny, jako gorszej, by nie czuły się gorzej, gdy inne dzieci chwalą się po świętach swoimi prezentami. Do osób starszych niepełnosprawnych paczki dowieźli wolontariusze z ośrodków pomocy społecznej, PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO”.
Mikolaje w Poniecu 2017 03
Mikolaje w Poniecu 2017 01
Mikolaje w Poniecu 2017 04
Mikolaje w Poniecu 2017 02
Mikolaje w Poniecu 2017 05