Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Mikołaje w Borku Wlkp.

Przygotowano 26 świątecznych paczek dla dzieci z rodzin najuboższych i seniorów oraz osób niepełnosprawnych z gminy Borek Wlkp. oraz dla osób potrzebujących spoza gminy. Takim efektem skończyła się akcja realizowana przez Stowarzyszenie „DZIECKO” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Borku Wlkp.

Dzieci i młodzież szkolna w wyniku zbiórki przygotowały wielkie paczki z łakociami, książkami, grami, puzzlami, zabawkami i przyborami szkolnymi. Były też artykuły żywnościowe, środki chemiczne. Zostały one zapakowane w kartony i kolorowo przyozdobione. Organizatorzy akcji nadali honorowe tytuły „MIKOŁAJA 2017” Zespołowi Szkół w Borku Wlkp., Zespołowi Szkół w Zimnowodzie oraz Zespołowi Szkolno - Przedszkolnemu w Borku Wlkp., w którego skład wchodzą: Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Borku Wielkopolskim, Szkoła Filialna im. Edmunda Bojanowskiego w Wycisłowie, Szkoła Filialna w Zalesiu i Przedszkole Samorządowe w Borku Wielkopolskim z oddziałami zamiejscowymi w Wycisłowie oraz Zalesiu oraz Ewie Skrzypczak.

Wolontariusze PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” przekazali paczki do MGOPS-u, a pracownicy tej instytucji zadbali o to, by paczki trafiły do swoich adresatów jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

Organizatorzy dziesiątej edycji akcji „MIKOŁAJE 2017” serdecznie dziękują dzieciom i młodzieży z placówek oświatowych Gminy Borek Wlkp. oraz ich wychowawcom. Dzięki ich staraniom w wielu domach święta dla najmłodszych oraz dla osób starszych i niepełnosprawnych są szczęśliwsze i radośniejsze.

W ramach autorskiego projektu „MIKOŁAJE 2017” wolontariusze z całego powiatu gostyńskiego przygotowali 317 dużych paczek świątecznych dla dzieci z najuboższych rodzin oraz dla osób starszych, samotnych, schorowanych i niepełnosprawnych z powiatu gostyńskiego. W realizację projektu, realizowanego już dziesiąty rok z rzędu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO”, włączyły się szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe, mieszkańcy powiatu oraz firmy sektora gospodarczego i ich pracownicy oraz ośrodki pomocy społecznej. Dzięki temu zostało przygotowanych ponad trzysta dużych paczek dla dzieci i seniorów oraz osób niepełnosprawnych, które nie mogą liczyć na prezent pod choinką. Poszczególni uczestnicy akcji obejmowali swoim patronatem konkretne dzieci lub seniorów i przygotowali dla nich paczki lub fundowali prezenty od obuwia, art. spożywczych, środków czystości, artykułów i przyborów szkolnych, gier edukacyjnych, książek, kocy po mnóstwo słodyczy i maskotek oraz wielu innych ważnych dla rzeczy, z których wolontariusze PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” składali paczki.

Jak zaznacza koordynator projektu Hanna Czwojda: - Paczki te następnie trafiły do podopiecznych ośrodków pomocy społecznej i powiatowego centrum pomocy rodzinie oraz Stowarzyszenia „DZIECKO”, a także do osób potrzebujących wskazywanych przez samych wolontariuszy. W przypadku dzieci paczki te otrzymali rodzice, którzy, budując swój autorytet, wręczą te paczki dzieciom pod choinkę w czasie Świąt Bożego Narodzenia. A to po to, by dzieci, obdarowane przez swoich rodziców, nie utrwalały obrazu swojej rodziny, jako gorszej, by nie czuły się gorzej, gdy inne dzieci chwalą się po świętach swoimi prezentami. Do osób starszych niepełnosprawnych paczki dowieźli wolontariusze z ośrodków pomocy społecznej, PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO”.
Mikolaje w Borku Wlkp 2017 01
Mikolaje w Borku Wlkp 2017 02
Mikolaje w Borku Wlkp 2017 03