Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Gostyńskie koło PZN spotkało się z księżniczką

Członkowie Polskiego Związku Niewidomych Koło Gostyń w ramach „Spotkań z kulturą” wzięli udział w wyjeździe do operetki poznańskiej.

Wyjazd wspomina Przewodnicząca Koła PZN Janina Karpińska: -„Zebraliśmy się rano w Gostyniu na przystanku miejskim, by z tego miejsca, w odświętnych strojach, pełni pozytywnej energii wyruszyć na „spotkanie z kulturą”. Niespodzianką dla wszystkich uczestników był przystanek w Kórniku. Tutaj w restauracji podano pyszny obiad. Była to również okazja, aby spokojnie porozmawiać, podzielić się własnymi doświadczeniami, wesprzeć dobrym słowem. Posileni uczestnicy wyprawy wyruszyli w dalszą drogę.”

Po przyjeździe do Poznania okazało się, że do spektaklu zostało jeszcze trochę wolnego czasu, który uczestnicy wykorzystali na spacer po Poznaniu i wypicie wspólnej kawy. W końcu nadszedł czas, by zająć miejsca w Teatrze Muzycznym... - „I rozpoczęła się operetka „Księżniczka Czardasza” - opowiada Pani Janina - Zachwyciła nas wszystkich swoim kunsztem artystycznym, a przede wszystkim muzyką stworzoną przez Kálmána. Operetka Kálmána jest zarówno pretekstem do gry z konwencją, jak i cieszenia uszu pięknymi głosami. O popularności dzieła świadczy fakt niedawnego włączenia go do repertuaru przez tak wybitne nazwiska jak Anna Netrebko czy Juan Diego Flórez. Teatr Muzyczny pokazuje nową wersję dzieła, w której obok doświadczonych artystów występują młodzi soliści. W ich wykonaniu usłyszeliśmy takie przeboje jak: „Co się dzieje”, „Skarbie mój” czy „Czardasz, czardasz”. Muzyka była piękna… Osoby niedowidzące i niewidome nie kryły zafascynowania i wzruszenia. Uświadomiliśmy sobie, że mimo swoich ograniczeń także możemy być świetnymi odbiorcami sztuki..., a może nawet i bardziej wrażliwymi niż ludzie pełnosprawni.”

Zorganizowanie wycieczki do Teatru Muzycznego było możliwe dzięki dofinansowaniu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu ze środków PFRON. Środki organizator - Zarząd Gostyńskiego Koła PZN - pozyskał w drodze otwartego konkursu dla NGO.
Spotkanie z kultura Gostynskiego Kola PZN 2017 01
Spotkanie z kultura Gostynskiego Kola PZN 2017 02
Spotkanie z kultura Gostynskiego Kola PZN 2017 03