Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Podróż za jeden uśmiech zakończyła się sukcesem!

Stowarzyszenie „DZIECKO” informuje, że zakończyło akcję pomocową „Podróż za jeden uśmiech”. W jej wyniku zebrano na koncie stowarzyszenia 6 000 zł brakujące do zakupu specjalistycznego fotelika samochodowego CARROT 3 dla siedmiolatka z powiatu gostyńskiego. Mama chłopca nie kryje wzruszenia: - „Synek jest bardzo chory, ale chce żyć i rozwijać się jak inne dzieci. Dlatego codziennie rano przemierza autem do szkoły 25 km. Po południu wraca tą samą trasą. Dla bezpieczeństwa musi jeździć w specjalnym foteliku samochodowym, którego zakup przerósł nasze możliwości. Ale dzięki Państwu mamy teraz te pieniądze i jestem bardzo szczęśliwa. Nie myślałam, że tak szybko się to uda. Bardzo, bardzo dziękuję!”

Zebrana kwota została przeznaczona na zakup fotelika samochodowego CARROT 3, wraz z oprzyrządowaniem (z obrotowym siedziskiem), który będzie „rósł” wraz z chłopcem, gdyż został tak skonstruowany, że jest dopasowywany do zmieniającego się wzrostu dziecka. Pozostałe 5 000 zł dofinansowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, będących w dyspozycji Powiatu Gostyńskiego.

PCPR w Gostyniu informuje, że Carrot 3 to rewelacyjne rozwiązanie dla niepełnosprawnych dzieci przewożonych samochodem. Fotelik posiada modułową budowę umożliwiającą jego rozbudowę w miarę wzrostu dziecka. Można dzięki temu dowolnie przedłużać siedzisko lub oparcie, a także rozbudowywać system o potrzebne akcesoria. System Carrot 3 zapewnia szerokie możliwości dopasowania fotelika do potrzeb dziecka dzięki wielu akcesoriom jak: peloty podtrzymujące, klin odwodzący, klin zmiany kąta siedziska, stolik terapeutyczny, podnóżek, podstawa ISO-Fix, obrotowa podstawa ISO-Fix i wiele innych. Podstawowy fotelik przeznaczony jest dla dzieci do około 160 cm wzrostu. Jeśli nasze dziecko wyrośnie z dotychczasowej konfiguracji, wystarczy dodać przedłużkę siedzenie lub oparcia o 5 lub 10 cm, aby ponownie dopasować fotelik do wzrostu dziecka. Carrot 3 może także być umieszczony na podstawie wózka Multiroller i stworzyć wygodny komplet na każdą okazję.

Stowarzyszenie „DZIECKO” serdecznie dziękuje Wszystkim, którzy wsparli akcję pomocową „Podróż za jeden uśmiech” i prowadzoną w jej ramach zbiórkę na konto: osobom prywatnym, firmom, instytucjom i mediom lokalnym. Swoją bezinteresowną ofiarnością pokazaliście, że nawet w trudnych chwilach człowiek nie jest sam!

Dziękujemy za radość, którą sprawiliście chłopcu, jego mamie i rodzinie!
Podroz za jeden usmiech zakonczyla sie sukcesem 2017 01