Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Dożynkowa pomoc dla rodziny z Brzezia

Zbliżają się dożynki powiatowe, które corocznie odbywają się 15 sierpnia na Świętej Górze w Piaskach k. Gostynia. W tym roku mieszkańcy będą mieli okazję spróbować specjałów lokalnych producentów, pogotować potrawy ze znanymi z programu MasterChef, posłuchać dobrej muzyki w wykonaniu zespołów: Semplicze, Soudarion i Sound'n'Grace.

Ale mimo wspólnego świętowania radości z ukończenia żniw, pamiętamy o nieszczęściu rodziny PP. Wojciechowskich z Brzezia k. Gostynia. W wyniku pożaru wywołanego uderzeniem pioruna w czasie burzy 11 sierpnia spłonął częściowo ich dom. A pozostała jego część została całkowicie zalana wodą. Na szczęście nikomu z domowników nic się nie stało, ale w kilka godzin stracili cały majątek. Dwanaście osób zostało bez dachu nad głową.

By wesprzeć rodzinę PP. Wojciechowskich organizatorzy dożynek powiatowych: Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri w Gostyniu wraz ze Starostwem Powiatowym w Gostyniu i gminą Piaski, przeprowadzą kwestę przez cały dzień 15 sierpnia (wtorek) na terenie przyklasztornym oraz w czasie powiatowych dożynek na pomoc dla rodziny PP. Wojciechowskich z Brzezia, którzy muszą praktycznie odbudować prawie od podstaw swój dom i go wyposażyć. Na co dzień niektórzy z domowników zmagają się z niepełnosprawnością, co nie ułatwia rodzinie poradzenia sobie z nieszczęściem, które ich dotknęło.

Pokażmy, że pamiętamy o członkach naszej wspólnoty lokalnej, którzy znaleźli się w potrzebie, i wesprzyjmy tę akcję datkami!

Cała zebrana w czasie powiatowych dożynek kwota zostanie wpłacona na specjalne konto Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu, którego PP. Wojciechowscy są członkami. Zbiórka na konto, by pomoc rodzinie PP. Wojciechowskich, realizowana jest przy wsparciu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO”.
Dozynkowa pomoc dla rodziny z Brzezia 2017 01