Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Spotkanie z Rodzinami

Aby wspomóc integrację osób starszych i niepełnosprawnych, jak co roku w Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach odbyło się „Spotkanie z Rodzinami”, które to wydarzenie na stałe wrosło w tradycję placówki. 2 lipca 2017 r., w niedzielne popołudnie, do naszego Domu przybyli długo wyczekiwani goście - rodziny, znajomi i przyjaciele mieszkańców. Jest to chwila niezwykle istotna z punktu widzenia podopiecznych, daje im możliwość spotkania się z rodzinami, pochwalenia się dziećmi, wnuczętami... Jest wspaniałym lekiem na samotność i tęsknotę za środowiskiem, które z powodu choroby musieli opuścić. Mieszkańcy czekają na tę coroczną imprezę z niecierpliwością. Dla całego DPS w Chumiętkach jest to wielkie święto. Razem z mieszkańcami DPS bawili się także zaprzyjaźnieni seniorzy z Krobi, Pudliszek oraz Pogorzeli. Seniorzy aktywnie włączyli się do zabawy, uświetniając swoimi występami spotkanie. Zaprezentowały się: Zespół Śpiewaczy „Jawor” z Pogorzeli, Zespół Kabaretowy „Za 5 dwunasta” z Krobi oraz Zespół Kabaretowy Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Krobi. Nasze zaproszenie przyjęli i przybyli na wspólne spotkanie: Alfred Siama Przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego, Michał Listwoń Zastępca Burmistrza Krobi oraz Alicja Data Zastępca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Imprezę dodatkowo uświetniły występy mieszkańców, w tym pokaz mody „Powróćmy jak za dawnych lat” - przegląd strojów przez wszystkie epoki - od jaskiniowców do współczesności. Swój występ zaprezentowała grupa teatralna DPS Chumiętki „Jesień”. Uczestnicy spotkania obejrzeli też występ grupy integracyjnej „Razem” w bajce o wilku i koźlątkach oraz popisy młodych artystów w konkursie minitalentów. Pobyt gościom umiliły także konkursy - „Potyczki Rodzinne”, wspólne zabawy oraz śpiewy przy biesiadnym stole, na którym nie zabrakło pysznego placka drożdżowego, kawy, a także kiełbasek z grilla.

Spotkanie udało się znakomicie dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników, a także pomocy sponsorów: Gminy Krobia, spółki pielęgniarskiej „Juvenia”, Alicji Glinkowskiej z apteki „Świat Zdrowia” z Krobi, Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego Konarczak z Pogorzeli, Piekarni Jesiak z Krobi, Firmy „Niro” z Lubinia, BZ WBK Oddział w Gostyniu, Sklepowi Spożywczo-Przemysłowemu K. Jankowiak z Krobi.
Zjazd Rodzin 2017 01
Zjazd Rodzin 2017 02
Zjazd Rodzin 2017 03
Zjazd Rodzin 2017 04
Zjazd Rodzin 2017 05
Zjazd Rodzin 2017 06
Zjazd Rodzin 2017 07
Zjazd Rodzin 2017 08