Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Wielkopolski sukces Wiktorii i Macieja

Ponad 50 zawodników z 10 klubów z całego kraju startuje w V Wielkopolskiej Młodzieżowej Lidze Bilardowej. Są wśród nich reprezentanci Powiatu Gostyńskiego.

Zawodnicy rywalizowali w pool bilarda. Zawody rankingowe, kolejne w tym roku, zorganizowano w Krotoszynie. Startowały w uczniowskie kluby sportowe i kluby sportowe. W tym gronie zaznaczyli też swoją obecność reprezentanci Młodzieżowych Świetlic Środowiskowych w Gostyniu, Pogorzeli i Krobi. Kierownik MŚŚ Paulina Maćkowiak informuje: - Wielkopolska Młodzieżowa Liga Bilardowa rozgrywana była w odmianę 9-bil do trzech wygranych partii. W kategoriach juniorek i juniorów doskonale radzili sobie podopieczni świetlic powiatu gostyńskiego.

Ostatecznie brązowy medal zdobyła Wiktoria Słomińska ze świetlicy w Pogorzeli, która była bardzo zadowolona z sukcesu i pokonania wielu utytułowanych przeciwniczek. Dzięki miejscu na podium zajmuje obecnie 1 miejsce w rankingu do lat 18 kobiet i ma szansę na zakwalifikowanie się do mistrzostw polski w Kielcach.

Także juniorzy reprezentujący Powiat Gostyński, radzili sobie dobrze, a Maciej Markowski (świetlica w Gostyniu) pokonał utytułowanych przeciwników i wywalczył III miejsce w kategorii mężczyzn do lat 18. Dzięki temu zajmuje 4 miejsce w rankingu.

Maciej wraz z kierowniczką MŚŚ Pauliną Maćkowiak i swoją wychowawczynią Natalią Kowalczyk spotkał się z Januszem Sikorą, przedstawicielem Zarządu Powiatu Gostyńskiego, który pogratulował mu sukcesu, a jego pedagożkom owocnej pracy. W spotkaniu uczestniczył też dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.


Maciej wspominał i zdradzał swoje plany: - „Z bilardem zetknąłem się w wieku 14 lat w restauracji. Ale dopiero w świetlicy zacząłem na poważnie zajmować się tym sportem. Mam w domu swój stół, jeszcze nie w pełni profesjonalny. Myślę jednak o kupnie zawodowego stołu z betonową płytą. Bilard jest grą fair play. Ważna jest też strategia. O wyniku zawsze decyduje sam gracz, jego umiejętności i opanowanie. I niezapominanie o podstawach składania się do uderzenia. Każdy element musi być idealny.” I dodaje: - „Mieszkam w Pępowie. Obecnie uczę się w Technikum Mechatronicznym w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu i tu uczęszczam do Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej, doskonaląc swoją pasję bilardową.”
Wielkopolski sukces Wiktorii i Macieja 2017 01
Wielkopolski sukces Wiktorii i Macieja 2017 02