Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Bulali po raz piąty

V Powiatowy Turniej Gry w Bule zgromadził blisko 100 uczestników. W sportowych zmaganiach na działce terapeutycznej Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach wystartowało 8 drużyn z placówek dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu gostyńskiego i powiatów sąsiednich. Były to reprezentacje: Zakładu Aktywności Zawodowej w Leonowie, Domu Pomocy Społecznej w Rogowie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu, Domu Pomocy Społecznej w Zimnowodzie, Domu Pomocy Społecznej w Chwałkowie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Kąkolewie i gospodarzy turnieju Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach.

Turniej został przeprowadzony w ramach projektu dofinansowanego przez Powiat Gostyński. Projekt nosi nazwę „Zagrajmy w dwie kule - bowling i bule”. Realizatorami V Powiatowego Turnieju Gry w Bule były: Stowarzyszenie Most i Stowarzyszenie Kreatywni i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaskach. Koordynatorką projektu jest Hanna Paul. Projekt przewiduje jeszcze cykl wyjazdów na bule w Gostyniu.

Impreza rozpoczęła się powitaniem przez Kierownika WTZ w Piaskach Gerarda Misiaczyka uczestników turnieju, ich opiekunów oraz gości specjalnych, wśród których znaleźli się: przedstawiciel Zarządu Powiatu Gostyńskiego Janusz Sikora, sekretarz Gminy Piaski Andrzej Konieczny, a także dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i kierownik ŚDS w Chwałkowie. Przed startem rozgrzało wszystkich słońce i przemowy gości, którzy życzyli udanych rzutów.

Po części oficjalnej rozpoczął się turniej. Jeszcze przez rozpoczęciem sportowych zmagań w pierwszej grze spotkały się drużyny zaproszonych gości oraz organizatorów, który zakończył się zwycięstwem tych pierwszych Zmagania były bardzo emocjonujące. A dla osób czekających na swój start organizatorzy przygotowali konkursy i zabawy. Pogoda dopisała, co pozwoliło miło spędzić czas. Po zakończeniu turnieju wręczono nagrody zwycięzcom. I miejsce wywalczył Środowiskowy Dom Samopomocy w Kąkolewie, II miejsce Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaskach, III miejsce Dom Pomocy Społecznej w Chwałkowie. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki za udział w turnieju. Sędziami turnieju byli Paweł Krawiec, Edyta Urbańska i Magda Filip.

- „To fajna gra” - zdradza Jarek, jeden z uczestników turnieju, - „zawsze mnie uspokaja. Lubię w nią grać i mam swój sposób rzucania. A poza tym w Piaskach można spotkać znajomych z innych miejscowości.”

Na zakończenie organizatorzy przygotowali pyszne kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz słodki poczęstunek. Organizatorom należą się podziękowania za tę sprawnie przeprowadzoną imprezę, popularyzującą petanque w środowisku niepełnosprawnych.
Bule WTZ po raz piaty 2017 01
Bule WTZ po raz piaty 2017 02
Bule WTZ po raz piaty 2017 03
Bule WTZ po raz piaty 2017 04
Bule WTZ po raz piaty 2017 05
Bule WTZ po raz piaty 2017 06
Bule WTZ po raz piaty 2017 07
Bule WTZ po raz piaty 2017 08