Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Wystawa pełna pozytywnych wrażeń

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu można oglądać do 6 lipca kolejną, ósmą odsłonę wystawy prac plastycznych wykonanych przez artystów niepełnosprawnych. Od lat nosi ona nazwę „Zwykła wystawa niezwykłych ludzi”. Organizatorzy w tym roku prezentują na niej blisko dziewięćdziesiąt prac uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach, Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie oraz Domu Dziennego Pobytu w Gostyniu i uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu.

Wystawę otwarły Grażyna Skorzybót - prezes Stowarzyszenia „Ja też pomagam” i Violetta Skorupska - kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu, kierując do obecnych m.in. te słowa: - „Ta wystawa to możliwość ukazania różnorodności i osobliwości naszych artystów. Wszystkie te osoby, które dzisiaj prezentują na tej wystawie swoje prace z pewnością można nazwać artystami”.

W uroczystym otwarciu wystawy wzięli udział autorzy prac, ich opiekunowie, rodzice oraz zaproszeni goście, m.in. przedstawiciele: Rady Miejskiej w Gostyniu, Urzędu Miejskiego w Gostyniu, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyniu, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pogorzeli i Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Gostyń oraz jednostek i organizacji, których podopieczni prezentowali swoje dokonania.

Zaprezentowane prace wykonane zostały podczas zajęć terapeutycznych różnymi technikami plastycznymi. Są one różnorodne tematycznie i świadczą o niezwykłej wyobraźni ich autorów. Pokazują wrażliwość i talent artystyczny osób niepełnosprawnych.

Wystawa wzbudziła wśród gości wiele zachwytów i pozytywnych wrażeń. Wyrazy uznania należą się też opiekunom i terapeutom, którzy na co dzień pomagają wydobyć i rozwijać talenty u osób z niepełnosprawnością. Pomocna i wspierająca ręka terapeutów jest widoczna w pracach podopiecznych. Sami autorzy wystawianych prac podkreślają, że bez inspiracji i wsparcia opiekunów ich twórczość byłaby dużo skromniejsza.

Wystawa została zrealizowana w ramach projektu „Pasja - szansą na ciekawe życie”. Wystawę zorganizowało stowarzyszenie „Ja też pomagam” we współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Gostyniu i Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Gostyń.
Zwykla wystawa niezwyklych ludzi 2017 01
Zwykla wystawa niezwyklych ludzi 2017 02
Zwykla wystawa niezwyklych ludzi 2017 03