Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Festiwal kultur całego świata

W parku przy pałacu w Chwałkowie (powiat gostyński) rozbrzmiewały muzyka z całego świata. Pojawiło się wielu przedstawicieli różnych kontynentów i krajów, prezentując swoje narodowe elementy: tańce, stroje, posiłki czy rytuały. Była hiszpańska corrida, można było wejść do afrykańskiej wioski, poczuć siłę USA, spróbować włoskiej pizzy, zatańczyć brazylijską lambadę czy irlandzki taniec ludowy.

Stało się tak za sprawą kolejnej edycji „Festiwalu Kultur” przygotowanego po raz ósmy przez środowiska skupione wokół placówek pomocy społecznej w Chwałkowie: Stowarzyszenie „Impact”, wspierane przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Chwałkowie i Dom Pomocy Społecznej w Chwałkowie. Na realizację festiwalu Stowarzyszenie „Impact” otrzymało w otwartym konkursie ofert wsparcie finansowe Powiatu Gostyńskiego.

Organizatorzy zaprosili do wspólnej edukacyjnej zabawy wiele placówek wspierających osoby niepełnosprawne z kilku powiatów. Każda z przybyłych instytucji reprezentowała inny region. Były charakterystyczne stroje, regionalne rekwizyty i dekoracje przywołujące prezentowaną część świata.

Jak podkreśla Swietłana Figiel kierownik ŚDS w Chwałkowie - Występy parateatralne dla innych to jedna z ważnych form aktywności osób z niepełnosprawnością, sprzyjająca ich integracji ze środowiskiem. Dlatego, jak co roku, „wędrujemy” przez świat, pokazując charakterystyczne dla danego kraju czy kontynentu elementy. Nasi podopieczni, przygotowując swoje występy, poznają kulturę krajów i pokazują ją innym.

Podziwiający przygotowane przez poszczególne grupy pokazy taneczne goście, m.in. Janusz Sikora - Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego, dyrektorzy i kierownicy placówek pomocy społecznej i wsparcia rodziny: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Ośrodka Pomocy Społecznej w Krobi, Domów Pomocy Społecznej w Chumiętkach i Chwałkowie, Środowiskowych Domów Samopomocy w Gostyniu, Kąkolewie i w Chwałkowie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach, Zespołu Szkół w Brzeziu, Domu Dziecka w Bodzewie, wylosowali kolejność prezentacji i gorąco, wspólnie ze wszystkimi widzami, oklaskiwali przygotowane przez poszczególne ekipy prezentacje.

Gościem specjalnym była EnergIZA, która na saksofonie zagrała przebojowo znane przeboje i porwała uczestników festiwalu do tańca.

Swoje programy zaprezentowały: WTZ w Piaskach, DPS w Chumiętkach, ŚDS w Gostyniu, DPS i ŚDS w Chwałkowie, ŚDS w Kąkolewie oraz ZSS w Brzeziu.

Po zakończeniu przygotowanych pokazów gospodarz festiwalu - kierująca ŚDS w Chwałkowie Swietłana Figiel zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy, którą poprowadziła Magdalena Czarnecka -Wojtkowiak - profesjonalna animatorka zabawy.

Gratulacje za poszczególne występy należą się uczestnikom i ich opiekunom, a organizatorom specjalne podziękowania za przygotowanie udanej międzypowiatowej imprezy.
Festiwal kultur calego swiata 2017 01
Festiwal kultur calego swiata 2017 02
Festiwal kultur calego swiata 2017 03
Festiwal kultur calego swiata 2017 04
Festiwal kultur calego swiata 2017 05
Festiwal kultur calego swiata 2017 06
Festiwal kultur calego swiata 2017 07
Festiwal kultur calego swiata 2017 08
Festiwal kultur calego swiata 2017 09