Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
XVIII Rodzinna Majówka

Na XVIII Majówkę w Chwałkowie (27.05.2017) przybyło do przypałacowego parku blisko ponad czterysta osób, które skorzystały z zaproszenia na integracyjne spotkanie. Przygotowano różne atrakcje, a zabawa trwała do wieczora. Gości: rodziny i mieszkańców domów pomocy społecznej i uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy, pracowników i emerytów Domu Pomocy Społecznej oraz ŚDS w Chwałkowie oraz przybyłych przyjaciół chwałkowskich placówek powitał dyrektor Ryszard Janaszak. Otwierając majówkę, Robert Marcinkowski - Starosta Gostyński, życzył wszystkim: - „udanej zabawy w gronie rodzinnym.” Przypomniał też, że w 2015 r. pałac w Chwałkowie wrócił do właścicieli w wyniku nierozwiązanego przez Polskę problemu reprywatyzacji. Przypomniał działania, które powiat podejmował, by wykupić to miejsce. Zaznaczył, że gdy udało się powiatowi zebrać środki na wykup, to właściciele się rozmyślili i zgodzili się tylko na dzierżawę. Na koniec Starosta wyraził nadzieję: - „że to miejsce będzie dalej Waszym i naszym Domem”.

Organizatorzy przygotowali atrakcyjny program. Majówkę tradycyjnie rozpoczął mocny akcent. Park wypełnił ryk silników kilkunastu ciężkich maszyn „Wolnych Jeźdźców” z Piasków i okolic. Wjazd wywołał poruszenie wśród uczestników majówki.

Dla uczestników XVIII Majówki wystąpili mieszkańcy DPS w Chwałkowie i uczestnicy ŚDS w Chwałkowie, którzy złożyli życzenia mamom z okazji ich niedawnego święta. Podziękowali też kolejnymi występami swoim bezpośrednim opiekunom z placówek. Podopieczni chwałkowskich placówek jeszcze kilkakrotnie występowali dla gości.

Był też czas na wspólne zabawy, które prowadziła profesjonalna animatorka. Zabawa trwała do godzin popołudniowych.
Najważniejsza była jednak radość z tego szczególnego dnia, pełnego radosnych rodzinnych spotkań.

Dla uczestników festynu przygotowano też punkt Młodzieżowej Agencji kulturalno-Rozrywkowej z Krobi, w którym wolontariuszki ozdabiały uczestników majówki wesołymi makijażami. Można było też nabyć kolejny numer gazetki mieszkańców „Nasz Dom”. Organizatorzy zadbali też o poczęstunek.

Z zaproszenia na majówkę skorzystali przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Krobi, Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach, Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu, Domu Pomocy Społecznej w Rogowie, Domu Pomocy Społecznej w Zimnowodzie, Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie, Domu Pomocy Społecznej w Osieku i Ośrodka Wychowawczego z Gniezna, a także podopieczni „działań rewalidacyjnych.”

W majówce uczestniczyli też goście specjalni: Starosta Gostyński Robert Marcinkowski, Wiceburmistrz Krobi Michał Listwoń, radni powiatowi i gminni: Józef Czarnecki, Ireneusz Lesiński, Tomasz Skibicki, Jan Mikołajczak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu Mirosław Sobkowiak, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie Swietłana Figiel, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gostyniu Krystyna Piasecka, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu Małgorzata Wika-Konieczna, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gostyniu Justyna Krzyżostaniak, kierownik Biura Rozwoju i Promocji Powiatu Gostyńskiego Łukasz Burkiewicz, prezes Stowarzyszenia „IMPACT” Marek Hałas oraz inni przyjaciele Domu.

Majówkę zorganizowały Dom Pomocy Społecznej i Środowiskowy Dom Samopomocy w Chwałkowie przy wsparciu finansowym Powiatu Gostyńskiego i Gminy Krobia oraz wielu sponsorów.

Podziękowania za tę udaną imprezę należą się organizatorom Majówki oraz tym wszystkim, którzy wspomogli jej organizację.
XVIII Rodzinna Majowka w Chwalkowie 2017 01
XVIII Rodzinna Majowka w Chwalkowie 2017 02
XVIII Rodzinna Majowka w Chwalkowie 2017 03
XVIII Rodzinna Majowka w Chwalkowie 2017 04
XVIII Rodzinna Majowka w Chwalkowie 2017 05
XVIII Rodzinna Majowka w Chwalkowie 2017 06
XVIII Rodzinna Majowka w Chwalkowie 2017 07