Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Dary z Holandii

Od wielu lat holenderskie stowarzyszenie Kinderhuis Bodzewo pomaga Domowi Dziecka w Bodzewie. Martin de Bruijn, pedagog renomowanego Stedelijk Dalton Liceum w Dordrechcie i jednocześnie lider Kinderhuis Bodzewo jest głównym animatorem pomocy dla bodzewskiej placówki i dla Domu Dziecka w Gostyniu oraz dla podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Stowarzyszenia „DZIECKO” i Bonifraterskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Piaskach - Marysinie.

Martin wraz z przyjaciółmi przygotował kolejną partię darów dla placówek Powiatu Gostyńskiego. Do Bodzewa dostarczyli je bracia Tim i David. Młodzi Holendrzy przebywali w Domu Dziecka cały weekend (18-19.03.2017). Część czasu spędzili z wychowankami placówki. Dali się też zaprosić do wspólnych zabaw z dziećmi.

Sporo czasu spędzili na rozmowach z dyrektorką i psychologiem Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz wychowawcami z Bodzewa i z dyrektorem PCPR w Gostyniu. W czasie tych spotkań rozmawiano o dalszej współpracy polsko-holenderskiej i o tym, co ją wspiera a co może ją utrudniać.

Obecna partia darów była przeznaczona dla wychowanków Domów Dziecka w Bodzewie i w Gostyniu. Ale wsparcie otrzymał też BOIK w Piaskach - Marysinie.

Dyrektorzy Domu Dziecka w Bodzewie, Domu Dziecka w Gostyniu, COPOW w Bodzewie i PCPR w Gostyniu serdecznie dziękują Martinowi de Bruijn i jego przyjaciołom ze stowarzyszenia Kinderhuis Bodzewo za kolejne wsparcie. Równie serdecznie dziękują braciom Timowi i Davidowi za sympatyczne odwiedziny i dowiezienie kolejnej partii darów, z których skorzystają, potrzebujące takiej pomocy, dzieci.
Dary z Holandii 2017 IV 01
Dary z Holandii 2017 IV 02