Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
XXII Ponadpowiatowa Wystawa Wielkanocna

Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach koło Krobi zaprosił, kontynuując wieloletnią tradycję, mieszkańców zaprzyjaźnionych placówek tego typu oraz osoby będące pod opieką stowarzyszeń, seniorów oraz uczniów szkół oraz przedszkolaków na dużą ponadpowiatową imprezę integracyjną - XXII Wystawę Wielkanocną.

Do udziału w XXII Wystawie Wielkanocnej zgłosiło prace swoich podopiecznych 26 organizacji i instytucji z terenu Wielkopolski. Na wystawie zaprezentowano blisko 300 prac o tematyce wielkanocnej i wiosennej, wykonanych przez osoby niepełnosprawne, seniorów i przez dzieci. Nadesłane prace można oglądać w największej z sal w DPS w Chumiętkach do 30 kwietnia. Motywem przewodnim wystawy była wiosenna altana. Na wystawie można podziwiać wesołe kolorowe pisanki, kurczaki, zajączki, baranki oraz wiosenne stroiki i wielkanocne palmy.

Na uroczyste otwarcie ekspozycji przybyło ok. 150 widzów. Gośćmi specjalnymi byli: Przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego Alfred Siama, Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego Janusz Sikora, Skarbnik Powiatu Gostyńskiego Eleonora Gościniak, przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu: dyrektor Mirosław Sobkowiak i psycholog Alicja Data oraz właścicielka apteki „Świat Zdrowia” Alicja Glinkowska i przedstawicielki firmy CITO Sp. z o.o. z Poznania. Licznie przybyli też dyrektorzy i kierownicy placówek pomocy społecznej.

Powitała wszystkich gospodarz uroczystości Dyrektor DPS w Chumiętkach Agnieszka Jackowiak. Uroczystego otwarcia wystawy dokonali Alfred Siama i Janusz Sikora, podkreślając: - Wystawa wprowadza nas już w czas nadziei, czas świętowania Zmartwychwstania podczas zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Pracownicy Domu Pomocy Społecznej, zgodnie z tradycją wystaw w Chumiętkach, poczęstowali wszystkich przybyłych wielkanocnymi jajkami i zaprosili do zwiedzenia wystawy.

Po obejrzeniu wystawy widzowie zostali zaproszeni na posiłek i tradycyjne wielkanocne smakołyki, przygotowane przez pracowników i mieszkańców domu.

Na zakończenie uroczystości Alfred Siama i Agnieszka Jackowiak wręczyli uczestnikom wystawy pamiątkowe dyplomy i wielkanocne upominki, przygotowane przez mieszkańców i pracowników domu w Chumiętkach.

Na wystawie zaprezentowali swe prace podopieczni Stowarzyszenia „NIE SAMI”, Klubu Seniora „Złota Jesień” w Krobi, Koła Polskiego Związku Emerytów, Inwalidów i Rencistów w Pudliszkach, Koła Gospodyń Wiejskich w Chumiętkach, Domów Pomocy Społecznej w Pakówce, Mościszkach, Zimnowodzie, Rogowie, Lesznie, Osieku, Chwałkowie, Psarskich, Chumiętkach, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach, Zakładu Aktywności Zawodowej w Leonowie, Środowiskowych Domów Samopomocy w Chwałkowie, w Kąkolewie i w Gostyniu, Domu Dziennego Pobytu w Gostyniu, Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu, Szkoły Podstawowej Filialnej z klasami integracyjnymi w Ciołkowie, Przedszkoli i Oddziałów Przedszkolnych w Pudliszkach, w Krobi „Pod świerkami”, w Potarzycy, w Chwałkowie i w Żychlewie.

Wszystkim wykonawcom prac i ich opiekunom oraz pracownikom i mieszkańcom DPS w Chumiętkach, którzy przygotowali wystawę, należą się wyrazy uznania i podziękowanie za włożoną pracę. Dodatkowe podziękowania organizatorzy skierowali też do sponsorów wystawy: Gminy Krobia, P.P.H.U. CITO Sp. z.o.o. i apteki „Świat Zdrowia” Alicji Glinkowskiej w Krobi.
XXII Ponadpowiatowa wystawa wielkanocna 2017 01
XXII Ponadpowiatowa wystawa wielkanocna 2017 02
XXII Ponadpowiatowa wystawa wielkanocna 2017 03
XXII Ponadpowiatowa wystawa wielkanocna 2017 04
XXII Ponadpowiatowa wystawa wielkanocna 2017 05
XXII Ponadpowiatowa wystawa wielkanocna 2017 06
XXII Ponadpowiatowa wystawa wielkanocna 2017 07
XXII Ponadpowiatowa wystawa wielkanocna 2017 08
XXII Ponadpowiatowa wystawa wielkanocna 2017 09
XXII Ponadpowiatowa wystawa wielkanocna 2017 10
XXII Ponadpowiatowa wystawa wielkanocna 2017 11
XXII Ponadpowiatowa wystawa wielkanocna 2017 12
XXII Ponadpowiatowa wystawa wielkanocna 2017 13