Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Pobiegli dla Oskara

W czwartej edycji gostyńskiego biegu „Nasza Dycha” (09.04.2017 r.) wystartowało 445 biegaczy. W ich gronie byli biegacze z całej Polski: Szczecina, Poznania, Głogowa, Leszna, Trzebnicy, Rudnika, Śremu, Rydzyny, Rawicza, Krotoszyna, Swarzędza, ale też z Krobi, Gostynia, Borku i innych miejscowości powiatu gostyńskiego.

Grupą wyróżniającą się wśród biegaczy była drużyna „BIEGNĘ DLA OSKARA”. Tworzyli ją nauczyciele, pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu, Netbox PL Sp. z o.o. z Gostynia i Q-SYSTEMS Sp. z o.o. z Leszna. Drużyna przebiegła razem cały dystans 10 km w biegu ulicznym „Nasza Dycha” ubrana w charakterystyczne koszulki z podobizną Oskara Zaremby i hasłem drużyny „Biegnę dla Oskara”, pokazując tym swoje wsparcie dla chłopca. Biegacze z drużyny zachęcali uczestników i kibiców do wpłacania pieniędzy na leczenie chłopca. - „Wspieramy „Armię Małego Oskara” i akcję zbiórki pieniędzy na leczenie i powrót do zdrowia dla Oskara Zaremby, chłopca chorego na nowotwór złośliwy neuroblastoma!” - jak podkreślają Łukasz Mayer i Marcin Bugzel, którzy również dzień wcześniej jako zawodnicy rowerowego „Chod-Dróg TRI Team” wystartowali w sponsorowanym rajdzie „100 km dla Oskara”.

Specjalne podziękowania należą się Tomaszowi Cyprianowi z FOTO - IRIS w Gostyniu za ufundowanie koszulek dla całej drużyny oraz Bogdanowi Paluszkiewiczowi - szefowi biegu „Nasza Dycha”, zorganizowanemu przez Gostyńskie Towarzystwo Sportowe CITIUS i PROFARM M. Frąckowiak, za umożliwienie udziału w biegu bez wnoszenia opłat startowych, które zostały przekazane na konto Stowarzyszenia „DZIECKO” dla Oskara oraz pozwolenie na kwestowanie przez wolontariuszy „Armii Małego Oskara” w czasie biegu.

Stowarzyszenie „DZIECKO” informuje, że dzięki temu iż udało się zebrać pieniądze na opłacenie bardzo kosztownej, nierefundowanej przez NFZ, immunoterapii przeciwciałami anty-GD2, 24 kwietnia Oskar wraz z rodzicami jedzie do kliniki w niemieckim Greifswaldzie.

Potrzebne są jeszcze środki na bieżące badania i wsparcie medyczne chłopca w czasie oczekiwania na termin wyjazdu do Niemiec oraz na opłacenie kilkumiesięcznego pobytu Oskara i jego mamy Elżbiety w czasie leczenia w Niemczech i planowane w tym czasie dodatkowe specjalistyczne badanie genetyki guza. Stowarzyszenie „DZIECKO” przypomina, że prowadzi, na podstawie zezwolenia Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji nr 2016/2686/OR, zbiórkę publiczną „ARMIA MAŁEGO OSKARA”, która potrwa do 30 września 2017 r. W jej ramach wolontariusze Stowarzyszenia „DZIECKO” z „Armii Małego Oskara” zbierają na pokrycie kosztów leczenia Oskara Zaremby z Daleszyna k. Gostynia.

Wpłaty dla Oskara przyjmowane są na konto nr 45 2030 0045 1110 0000 0270 8990 z dopiskiem „Dla Oskara”. To specjalne konto Stowarzyszenia „DZIECKO” (Gostyń), przeznaczone na pomoc Oskarowi i jego rodzicom.

Stowarzyszenie „DZIECKO” już od dwóch lat pomaga Oskarowi i jego rodzicom. Zaczęło od akcji „Zamień kwiatek na pomoc Oskarowi”, prowadziło zbiórkę (wpłaty na konto) na pomoc dla Oskara. Środki zebrane na pomoc chłopcu są sukcesywnie wykorzystywane przez rodziców Oskara na pokrywanie dodatkowych kosztów leczenia chłopca, związanych z zakupem nierefundowanych leków i materiałów medycznych oraz dojazdami do specjalistów. Akcję pomocy Oskarowi wspiera Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.
Pobiegli dla Oskara 2017 01
Pobiegli dla Oskara 2017 02
Pobiegli dla Oskara 2017 03
Pobiegli dla Oskara 2017 04
Pobiegli dla Oskara 2017 05
Pobiegli dla Oskara 2017 06
Pobiegli dla Oskara 2017 07