Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
W Pępowie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał miejsce na terenie całego powiatu gostyńskiego. Także Gmina Pępowo przyłączyła się do finałowego grania. Działania wielkoorkiestrowe dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom przeprowadził Samorząd Uczniowski Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pępowie przy wsparciu Powiatowego Sztabu WOŚP przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

21 młodych wolontariuszy pod opieką nauczycieli kwestowało w zimny, mroźny dzień niedzielny na terenie Pępowa i okolicznych miejscowości. Spotkali się z wielką życzliwością mieszkańców gminy, którzy prócz datków wspierali młodych kwestarzy uśmiechami, dobrym słowem i wyrazami podziwu i uznania za kwestowanie w tak niesprzyjających warunkach pogodowych. - „Warto przypomnieć” - dodaje Szef Powiatowego Sztabu WOŚP w Gostyniu Mirosław Sobkowiak - „że Samorząd Uczniowski Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pępowie od lat aktywnie włącza się w finałowe grania. To ważne, bo w ten sposób szkoła w Pępowie uczy corocznie kolejne pokolenia młodych ludzi pomagania innym i uczy ich zasad wolontariatu, ale też sprawia, że mieszkańcy Gminy Pępowie mają okazję pokazać, że w tym dniu są razem z całą Polską i uczestniczą w największej imprezie charytatywnej na całym świecie.”

Działania młodych kwestarzy z Pępowa przyniosły wspaniały wynik. Zebrali oni 6 795,60 zł

A to nie cała kwota ofiarowana przez mieszkańców Pępowa, gdyż na terenie gminy kwestowali też wolontariusze z innych okolicznych sztabów, a zebrane przez nich kwoty zasiliły konta tych sztabów.

Powiatowy Sztab WOŚP serdecznie dziękuje organizatorom działań, wolontariuszom i wszystkim, którzy włączyli się w Wielkoorkiestrowe Granie w Pępowie!
Szkola w Pepowie - WOSP 2017