Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Tą najlepszą cząstką siebie dzielicie się z nami

Na tradycyjne spotkanie przyjaciół i sponsorów Domów Dziecka w Bodzewie i w Gostyniu (19.01.2017) wychowankowie i wychowawcy tych placówek zaprosili wszystkich, którzy wspierali działalność Domów przez cały miniony rok. To corocznie organizowane spotkanie reprezentantów firm, instytucji i stowarzyszeń oraz wolontariuszy wspierających działalność Domów Dziecka jest sympatyczną formą podziękowania przyjaciołom Domów Dziecka w Bodzewie i Gostyniu za okazywaną pomoc. W tym roku odbywało się pod hasłem: „Nie potrzebuję skrzydeł, żeby latać. Potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę”.

Gości powitała serdecznie Dyrektor Centrum Obsługi Administracyjnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz Domów Dziecka w Bodzewie i w Gostyniu Karolina Dolata: - „Każdy ma w sobie coś, co może dać innym. Chciałam dziś podziękować Państwu za to, że zechcieliście tą cząstką siebie podzielić się z nami, a szczególnie z dziećmi zamieszkującymi ten Dom. Dajecie im nie tylko dobre słowo, ale dodajecie sił do pokonywania trudności dnia codziennego, ofiarujecie pomoc materialną oraz finansową. Spełniacie ich najskrytsze marzenia i tym sprawiacie, że się uśmiechają. A czasami po prostu jesteście i dzięki temu ich życie staje się piękniejsze!”

Dyrektor podziękowała wszystkim przybyłym za wsparcie i okazywane serce, dzięki czemu udało się przejść spokojnie i w miłej rodzinnej atmosferze, miniony rok. Podkreśliła, że wsparcie wszystkich przyjaciół sprawiło, że małych mieszkańców placówek w Bodzewie i Gostyniu spotkało wiele cudownych chwil, a wychowawcy i pracownicy mieli odpowiednie warunki, by wspierać rozwój dzieci. Prezentację najważniejszych wydarzeń w 2016 r. w bodzewskiej placówce Karolina Dolata zakończyła słowami - „Cieszymy się, że z roku na rok przybywa nam nowych przyjaciół, którzy, nie oczekując nic w zamian, zdecydowani są nam pomagać. Za tę wyjątkową pomoc jeszcze raz serdecznie dziękujemy!”

W imieniu zaproszonych gości jako pierwszy głos zabrał poseł RP Wojciech Ziemniak: - „Wszyscy mamy otwarte serca na Bodzewo. Każdy z nas na swój sposób (…) Mnie się udało sprawić, że m.in. od 2006 roku już siedmioro wychowanków brało udział w igrzyskach olimpijskich w różnych częściach świata.”

Przedstawiciel Zarządu Powiatu Janusz Sikora, podkreślił, zwracając się do wychowanków Domów Dziecka w Bodzewie i w Gostyniu - „Moi Drodzy! Wy macie wyjątkową Wielką Orkiestrę Nieświątecznej, bo Codziennej Pomocy. A tymi, którzy grają dla Was w tej Orkiestrze są Szanowni Goście: przedsiębiorcy, sponsorzy, samorządowcy i wszystkie osoby, które wspierają na różne sposoby Was i Wasze Domy. A wspaniałym dyrygentem tej Orkiestry jest Pani Dyrektor, która, co prawda, nie ma batuty, ale ma za to ogromne serce!”

Kończąc wystąpienia gości dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu dodał: - „Korzystając z tego, że tak Zacne Grono się tu zgromadziło, dziękuję wszystkim Państwu za to, że jesteście i nie zapominacie o Wychowankach tego Domu. Ale też równie gorąco dziękuję wszystkim wychowawcom i pracownikom Domów Dziecka w Bodzewie i Gostyniu oraz pani Dyrektor za pracę dla Dzieciaków, przynoszącą wspaniałe efekty. A Wam, Drodzy Wychowankowie, gratuluję tego, że mimo wszystkich trudności, których Wam życie cały czas nie oszczędza, pokazujecie wszystkim, że wspieranie Was ma sens, bo nie tylko rozwijacie się przepięknie, ale też, o czym sam nie raz się przekonałem, potraficie pomagać innym potrzebującym.”

Swoje podziękowania dla przyjaciół Domu Dziecka miały też dzieci, które przy wsparciu wychowawców i instruktorów przedstawiły program, będący artystycznym podziękowaniem za okazywane serce i wsparcie. Były wzruszające ballady zaśpiewane przy akompaniamencie gitary i fortepianu, dynamiczne pokazy taneczne, przeboje muzyczne zaśpiewane przez wychowanków oraz wesoły występ kabaretowy. Szczególnie gorąco oklaskiwano też świetne wykonanie przeboju niedawnego gościa Domu Dziecka w Bodzewie Michała Wiśniewskiego z wiele mówiącym refrenem: - „Wstań, powiedz - nie jestem sam!”

Na koniec wychowankowie wręczyli gościom przygotowane własnoręcznie drobne, ale sympatyczne upominki. Goście przekazali też wiele prezentów dla podopiecznych placówki w Bodzewie. Spotkanie zakończyła wspólna kolacja wychowanków, wychowawców i gości.
Ta najlepsza czastka 2017 01
Ta najlepsza czastka 2017 02
Ta najlepsza czastka 2017 03
Ta najlepsza czastka 2017 04
Ta najlepsza czastka 2017 05
Ta najlepsza czastka 2017 06
Ta najlepsza czastka 2017 07
Ta najlepsza czastka 2017 08
Ta najlepsza czastka 2017 09
Ta najlepsza czastka 2017 10
Ta najlepsza czastka 2017 11
Ta najlepsza czastka 2017 12
Ta najlepsza czastka 2017 13
Ta najlepsza czastka 2017 14