Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Kolejny rekord morsów dla WOŚP!

215 morsów
z Brzedni, Gostynia, Leszna, Śremu, Poznania, Dolska, Krzywinia, Kościana, Osiecznej oraz wielu innych miejscowości z całej Wielkopolski, w tym dwóch sympatyków Brzedni kąpiących się równocześnie w Norwegii, zażywało zimowej (14.01.2017) kąpieli w Brzedni k. Dolska (Jezioro Mórka). Mimo mrozu i lodowatej wody w wyrąbanym w zamarzniętym jeziorze wielkim przeręblu, został pobity ubiegłoroczny rekord (157 osób) kąpiących się. Najmłodszy uczestnik miał 6 lat, a najstarszy mors 79 lat. Zbierano też datki do puszek, które zasiliły konto gostyńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

W ten sposób już od piętnastu lat grupa miłośników całorocznego pływania na świeżym powietrzu przyłącza się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kąpiący się zjeżdżają z całej Wielkopolski. Rozgrzewkę poprowadził Główny Mors Brzedni Leszek Twardowski. W tym roku najliczniejsze grupy morsów stanowili: członkowie i sympatycy TKKF „Tęcza” z Gostynia, którzy przybyli pod wodzą prezesa „Tęczy” Waldemara Szwedka, oraz „Mrozoodporni” i klub „Yeti” z Leszna i klub „Lodzik” ze Śremu, a także „Eskimos” z Mielna. Wśród kąpiących się tradycyjnie byli szefowie gostyńskiego sztabu WOŚP. Kąpiel w wodzie poprzedziło spotkanie uczestników w GRODZIE BRZEDNIA, w czasie którego Leszek Twardowski i Tomasz Buchwald omówili zasady bezpieczeństwa i przygotowania się do kąpieli oraz przypomnieli historię piętnastu zimowych kąpieli WOŚP. Szef Leśnych Diabłów Leszek Twardowski przypomniał, że - Najważniejsza jest dbałość o zdrowie oraz to, że wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!

Imprezę organizują co roku Leśne Diabły z Ośrodka Szkolenia Sportowego Brzednia, wspierani lokalnie przez TKKF „Tęcza” w Gostyniu. Szef Leśnych Diabłów Leszek Twardowski wraz z ekipą GRODU BRZEDNIA zapewnia kąpiącym się oraz licznie zgromadzonym widzom dobrą zabawę, ognisko, herbatę z cytryną i zupę z kotła z gorącą kiełbaską. Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwali strażacy i ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Dolska, wspierani przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Śremu oraz ratownik medyczny Michał Skrzypczak.
Kolejny rekord morsow dla WOSP 2017 01
Kolejny rekord morsow dla WOSP 2017 02
Kolejny rekord morsow dla WOSP 2017 03
Kolejny rekord morsow dla WOSP 2017 04
Kolejny rekord morsow dla WOSP 2017 05
Kolejny rekord morsow dla WOSP 2017 06
Kolejny rekord morsow dla WOSP 2017 07
Kolejny rekord morsow dla WOSP 2017 08
Kolejny rekord morsow dla WOSP 2017 09
Kolejny rekord morsow dla WOSP 2017 10
Kolejny rekord morsow dla WOSP 2017 11
Kolejny rekord morsow dla WOSP 2017 12