Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Oskar dzielnie walczy! Jego armia też!

Oskar ma 7 lat. W marcu 2015 roku zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy neuroblastoma, który zaatakował układ kostny, szpik i węzły chłonne. Chłopiec ma za sobą liczne pobyty w szpitalach, operacje, cykle chemioterapii i radioterapii. Ale ani Oskar, ani jego rodzina nie poddają się. Oskar przeszedł zabieg przeszczepienia szpiku kostnego w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu oraz badanie trepanobiopsji szpiku kostnego, polegające na ocenie komórek szpikowych. Badania te przeprowadzono w czterech niezależnych ośrodkach. Ostatnie wyniki, które otrzymano z kliniki w Wiedniu, potwierdziły trzy wcześniejsze informacje o tym, że nie ma nacieków neuroblastomy, czyli szpik jest czysty. - A dodatkowo - jak podkreśla mama chłopca Elżbieta Zaremba - Oskar czuje się dobrze.

To jednak nie koniec walki o życie i zdrowie chłopca. Jego mama informuje - Oskara czekają teraz konsultacje u profesora Jana Godzińskiego z Wrocławia, czternastodniowa radioterapia, która niebawem, i kolejne badanie potwierdzające ustanie choroby. Dalszą walką z nowotworem będzie immunoterapia przeciwciałami anty-GD2, najprawdopodobniej w klinice w niemieckim Greifswaldzie. Leczenie to jest jednak bardzo kosztowne, a rodzice Oskara, przeznaczając dotąd wszelkie oszczędności na walkę o zdrowie synka, nie są w stanie go sfinansować. A to warunek bezwzględnie konieczny w walce z tym złośliwym nowotworem. Koszt wykonania tego zabiegu wynosi 140 tysięcy euro.

Dlatego Stowarzyszenie „DZIECKO” prowadzi, na podstawie zezwolenia Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji nr 2016/2686/OR, zbiórkę publiczną „ARMIA MAŁEGO OSKARA”. Zbiórka została uruchomiona 1 sierpnia 2016 r. i potrwa do 30 września 2017 r. W jej ramach wolontariusze Stowarzyszenia „DZIECKO” z „Armii Małego Oskara” zbierają na pokrycie kosztów leczenia siedmioletniego Oskara Zaremby z Daleszyna k. Gostynia. Do tej pory można ich było spotkać z charakterystycznymi identyfikatorami i puszkami w czasie wielu ważnych wydarzeń na terenie Powiatu Gostyńskiego. Widoczni byli m.in. na festynie charytatywnym w parku miejskim przy ul. Strzeleckiej w Gostyniu, zorganizowanym przez GOK „HUTNIK”, na dożynkach w Siemowie, Kunowie i w kilku okolicznych miejscowościach, na cyklicznych Parkrunach, w czasie zbiórki w Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu, na 12. Gali Sportów Walki w Gostyniu, na Powiatowym Biegu Mikołajkowym 2016 w rodzinnej miejscowości Oskara Daleszynie i w kilku innych miejscach, a nawet na urodzinach jednej z najmłodszych wolontariuszek Oliwki Majchrzak.

Dzięki pracy wolontariuszy oraz członków Stowarzyszenia „DZIECKO”
zebrano w 2016 r. na pomoc Oskarowi 45 946,16 zł!

W 2016 r. w ramach „ARMII MAŁEGO OSKARA” kwestowali wolontariusze: Andrzej Czupryński, Izabela Chrastek, Joanna Długa, Aleksander Dolczewski, Beata Dudka, Ewa Dzierżgowska, Julia Dubisz, Dominika Hoszowska, Joanna Jakubiak, Wiktoria Jankowiak, Weronika Kasperska, ks. Marek Kędziora, Mateusz Kępczyński, Beata Kruk, Martyna Kruk, Aldona Majchrzak, Oliwia Majchrzak, Ewa Misiaczyk, Aleksa Naskrent, Andrzej Nowacki, Angelika Osińska, Magdalena Pasieracka, Zofia Pasieracka, Zuzanna Pasieracka, Barbara Piotrowiak, Zuzanna Popielas, Wiktoria Sikora, Kryspina Skorupka, Rafał Skorupka, Kamila Szumińska, Judyta Turbańska, Anna Wajn, Bartosz Zaremba, Elżbieta Zaremba i wolontariat pracowniczy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Dziękujemy wolontariuszom i wszystkim, którzy wspierają pomoc dla Oskara w jego walce ze złośliwą chorobą! Dziękujemy też mediom!

Wpłaty dla Oskara przyjmowane są na konto nr 45 2030 0045 1110 0000 0270 8990 z dopiskiem „Dla Oskara”. To specjalne konto Stowarzyszenia „DZIECKO” (Gostyń), przeznaczone na pomoc Oskarowi i jego rodzicom.

Na koncie Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu, prowadzącej również zbiórkę na pomoc Oskarowi, jest już 110 tysięcy zł.

Stowarzyszenie „DZIECKO”, wpierane przez wolontariat pracowniczy PCPR w Gostyniu, już od ponad roku pomaga Oskarowi i jego rodzicom. W ubiegłym roku, w ramach akcji „Zamień kwiatek na pomoc Oskarowi”, przeprowadziło kampanię i zbiórkę (wpłaty na konto) na pomoc dla Oskara. Efekt przekroczył najśmielsze oczekiwania. Zebrano 35 tysięcy złotych! Są one sukcesywnie wykorzystywane przez rodziców Oskara na pokrywanie dodatkowych kosztów leczenia chłopca, związanych z zakupem nierefundowanych leków i materiałów medycznych oraz dojazdami do specjalistów.

Mama Oskara Elżbieta Zaremba: - Bardzo dziękuję Wszystkim, którzy pomagają Oskarowi i wspierają naszą rodzinę. Niech Nowy Rok będzie dla wszystkich dobry!

Stowarzyszenie „DZIECKO” dołącza się do tych słów, a dzielnemu Oskarowi, jego niesamowitym rodzicom i siostrom życzy, by w 2017 roku spełniły się marzenia, te, na które czekają i o które tak bohatersko walczą!
Oskar dzielnie walczy 2016 01