Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Wolontariusze przeszkoleni

Rusza XXV ogólnopolski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ale w Gostyniu gramy dla dzieciaków po raz dwudziesty szósty! Pierwszą akcję dla Fundacji WOŚP zrobiliśmy już w roku przed pierwszym ogólnopolskim finałem!

Szkolenie wolontariuszy
Sztab WOŚP w Gostyniu przeprowadził szkolenie (29.12.2017 r.) dla wolontariuszy z gmin Gostynia, Borku Wlkp. i Pępowa. Odbyło się ono w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu. Prowadzili je szefowie gostyńskiego sztabu i przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu starszy aspirant Jarosław Godniak, który m.in. omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa i zachowania się kwestujących. Przedstawiono stan przygotowań do finału i rozdzielono kolejne zadania wolontariuszom, których w sztabie jest stu dziesięciu.

Jak podkreślają szefowie gostyńskiego sztabu: - Cieszy nas w tym finale fakt, że kwestują też całe rodziny, rodzice i dzieci. To sympatyczne, ale też bardzo wychowujące.

Przyłącz się i przekaż dary dla ratowania dzieciaków!

Podziel się czymś wyjątkowym, by ratować najmłodszych. Jeszcze możesz przekazać swój dar serca i przynieść go na finałowe granie do GOK „HUTNIK” w sobotę (11.01.2017 r.) lub niedzielę (15.01.2017 r.). Otrzymasz specjalne podziękowanie i będziesz na liście darczyńców WOŚP.

Podarowano już m.in. talony na bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne, talon na darmowy tort, znaną grę komputerową i oczywiście gostyńskie złote serduszko XXV finału WOŚP (jedyne na świecie).

Zgłoś i zorganizuj imprezę
W siedzibie sztabu (PCPR w Gostyniu, ul. Nowe Wrota 7) można jeszcze pobierać karty zgłoszenia imprez zamkniętych. Karty są również do pobrania na stronach internetowych gostyńskiego sztabu:
www.gostyn-pcpr.info/wosp oraz www.zsz-gostyn.com.pl/wosp


Cel orkiestry
Szefowie gostyńskiego sztabu Maciej Marcinkowski (Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu) i Mirosław Sobkowiak (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu) przypominają, że XXV Finał będzie miał miejsce 15 stycznia 2017 r. W tym finale: - zbieramy dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Do tej pory Fundacja w sposób mistrzowski zajęła się wzrokiem, słuchem i bezdechem u noworodków oraz diagnostyką onkologiczną u dzieci i wsparciem dzieci i kobiet ciężarnych osobistymi pompami insulinowymi. To sześć wiodących programów medycznych, których efekty plasują Polskę w światowej czołówce. A szpital w Gostyniu tylko w roku 2016 otrzymał trzykrotnie sprzęt z Fundacji WOŚP!

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu 24 lat Fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie dla szpitali ponad 720 mln złotych.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO FINAŁOWEGO GRANIA I WSPÓLNEJ ZABAWY!
Wolontariusze przeszkoleni 2016 01
Wolontariusze przeszkoleni 2016 02