Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Opowieść wigilijna zdarzyła się w Krobi

Tuż przed świętami w Sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi widzowie obejrzeli ciekawą adaptację opowiadania Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Chwałkowie, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie, ich opiekunowie i terapeuci oraz przyjaciele obu placówek wspólnie wystawili historię skąpca
Ebenezera Scroogea <https://pl.wikipedia.org/wiki/Ebenezer_Scrooge>.

W noc wigilijną ten nielubiący ludzi samotnik, dbający jedynie o pomnażanie swojego majątku, przeżywa dziwną historię. Odwiedzają go duchy, które pokazują Scrooge’owi, jakim był kiedyś człowiekiem, jakim jest teraz i co się z nim stanie, jeśli dalej będzie postępował tak, jak do tej pory. Przerażony wizją samotnej śmierci, Scrooge pojmuje beznadziejność swojego życia i nastawienia do innych ludzi, staje się z powrotem szczodrym, serdecznym człowiekiem, jakim był za młodu, przed śmiercią siostry, jedynej osoby, która kiedykolwiek się o niego troszczyła.

Tę bardzo umoralniającą historię obejrzeli zaproszeni goście, którzy wypełnili całą widownię. Wśród nich znaleźli się Janusz Sikora - etatowy członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego, Tomasz Skibicki - radny Rady Powiatu Gostyńskiego, Eleonora Gościniak - Skarbnik Powiatu Gostyńskiego, Michał Listwoń - Wiceburmistrz Krobi, Mirosław Sobkowiak - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Małgorzata Wika-Konieczna - dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu, Krystyna Piasecka - dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gostyniu, Anna Krzyżostaniak - kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krobi, Agnieszka Wujek - dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi oraz przedstawiciele wielu instytucji i firm wspierających działania ŚDS i DPS w Chwałkowie. Na widowni zasiadły też przedszkolaki, wolontariusze z ZSOiZ w Krobi oraz podopieczni wielu placówek pomocy społecznej z terenu powiatu gostyńskiego.

Po gromkich brawach ŚDS w Chwałkowie wystawił jeszcze jasełka wprowadzające w nastrój zbliżającej się Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia.

Podziękowania dla artystów za przygotowanie spektaklu złożyli w imieniu widzów: Janusz Sikora, Michał Listwoń i Mirosław Sobkowiak.

Przedstawienie wigilijne przygotowały Dom Pomocy Społecznej w Chwałkowie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Chwałkowie i Stowarzyszenie „IMPACT”.
Opowiesc wigilijna w Krobi 2016 01
Opowiesc wigilijna w Krobi 2016 02
Opowiesc wigilijna w Krobi 2016 03
Opowiesc wigilijna w Krobi 2016 04
Opowiesc wigilijna w Krobi 2016 05
Opowiesc wigilijna w Krobi 2016 06
Opowiesc wigilijna w Krobi 2016 07
Opowiesc wigilijna w Krobi 2016 08
Opowiesc wigilijna w Krobi 2016 09
Opowiesc wigilijna w Krobi 2016 10
Opowiesc wigilijna w Krobi 2016 11