Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Powiat wielkich serc!
Mikołaje przygotowały 302 wielkie paczki świąteczne dla dzieciaków z powiatu gostyńskiego

W ramach autorskiego projektu „MIKOŁAJE 2016” wolontariusze przygotowali 302 duże paczki świąteczne dla dzieci z najuboższych rodzin powiatu gostyńskiego. W realizację projektu, realizowanego już dziewiąty rok z rzędu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO”, włączyły się szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe, mieszkańcy powiatu oraz firmy sektora gospodarczego i ich pracownicy oraz ośrodki pomocy społecznej. Dzięki temu zostało przygotowanych ponad trzysta dużych paczek dla dzieci, które nie mogą liczyć na prezent pod choinką. Poszczególni uczestnicy akcji obejmowali swoim patronatem konkretne dzieci i przygotowali dla nich paczki lub fundowali prezenty od obuwia, art. spożywczych, środków czystości, artykułów i przyborów szkolnych, gier edukacyjnych, książek po mnóstwo słodyczy i maskotek i wiele innych ważnych dla dzieci rzeczy, z których wolontariusze PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” składali paczki.

Jak zaznacza koordynator projektu Hanna Czwojda: - Paczki te następnie trafiły do podopiecznych ośrodków pomocy społecznej i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Stowarzyszenia „DZIECKO”. Paczki te otrzymali rodzice, którzy, budując swój autorytet, wręczą te paczki dzieciom pod choinkę w czasie Świąt Bożego Narodzenia. A to po to, by dzieci, obdarowane przez swoich rodziców, nie utrwalały obrazu swojej rodziny, jako gorszej, by nie czuły się gorzej, gdy inne dzieci chwalą się po świętach swoimi prezentami.

Rozwijająca się akcja przerosła oczekiwania pomysłodawców. Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu podkreśla: - W imieniu obdarowanych dzieci i rodzin serdecznie dziękuję. To dzięki ludziom o wielkich sercach przez trzy tygodnie, udało się zgromadzić wiele bardzo potrzebnych prezentów. Dziękuję też wszystkim darczyńcom i wszystkim, którzy pomagali przy naszej akcji „MIKOŁAJE 2016” - zrobiliśmy wspólnie sporo dobrej roboty. To jest konkretna pomoc i radość dla potrzebujących rodzin.

Akcja jest anonimowa, dziecko nie poznaje danych swego darczyńcy, a osoba przygotowująca paczkę - nazwiska dziecka. Listy i upominki opatrzone są kodem i określeniem płci oraz wieku dziecka. Darczyńca, który decyduje się wziąć udział w akcji i przygotować dla kogoś paczkę, ma okazję wcielić się w dobrego ducha. To sam darczyńca też decyduje o tym, co może sprawić radość dziecku. - W Powiecie Gostyńskim uszczęśliwianie dzieci jest możliwe dzięki wspaniałym mieszkańcom. Okazuje się, że wystarczyło ogłosić, że pomaganie może być twórcze, radosne i może przynosić radość i satysfakcję także samym pomagającym, a ludzie zarażeni optymizmem poświęcili swój czas oraz podeszli do akcji z pasją, i efekt jest piękny - dodaje Dyrektor PCPR w Gostyniu.

Do realizacji projektu socjalnego „MIKOŁAJE 2016” włączyły się wszystkie ośrodki pomocy społecznej powiatu: z Borku Wlkp., Gostynia, Krobi, Pępowa, Piasków, Pogorzeli i Ponieca.

Swoją aktywnością młodzi ludzie i ich wychowawcy, mieszkańcy powiatu oraz pracownicy firm prywatnych udowadniają, że są wrażliwi na problemy innych i że mają wielkie serca. Za podzielenie się radością i dobrem uczestnicy akcji otrzymali honorowe tytuły „MIKOŁAJA 2016”. Otrzymali je: Carrefour Market Gostyń, Netbox PL Sp. z o.o., Mondi SIMET S.A., Zespół Szkół w Borku Wlkp., Zespół Szkolno - Przedszkolny w Borku Wlkp., Zespół Szkół w Zimnowodzie, Szkoła Podstawowa w Wycisłowie, Zespół Szkół w Piaskach, Zespół Szkół w Bodzewie, Przedszkole Niepubliczne „ENART” w Piaskach, Publiczne Gimnazjum w Poniecu, Zespół Szkół w Żytowiecku, Zespół Szkół w Pępowie - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum, Gimnazjum nr 1 w Gostyniu, Gimnazjum nr 2 w Gostyniu, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Liceum Ogólnokształcące w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu, Przedszkole nr 7 w Gostyniu, Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu, Szkoła Podstawowa w Goli, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli, Przedszkole „Raj Psotników” w Pogorzeli, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi, Zespół Szkół w Starej Krobi, Szkoła Podstawowa w Sułkowicach, Stowarzyszenie „Biegaj z Krobią WOMEN”, klub karate TKKF „TĘCZA” w Gostyniu, Przedszkole w Pudliszkach, Przedszkole „Pod Świerkami” w Krobi, Katarzyna Andrzejak, Joanna Szczepaniak, Lucyna i Marcin Nowakowie, Małgorzata Czajka-Woch, Judyta Biernaczyk, Michał Kaczmarek, Paulina Dzik, Michał Dzik, Agnieszka Klupczyńska, wolontariusze Stowarzyszenia „DZIECKO” oraz wolontariat pracowniczy PCPR w Gostyniu i kilku mieszkańców powiatu, którzy nie chcieli ujawnienia swoich nazwisk.

Wszystkim uczestnikom akcji należą się serdeczne podziękowania za WIELKIE SERCA!
Powiat wielkich serc 2016 01