Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Gostyńskie Mikołaje

Przygotowano wiele świątecznych paczek dla dzieci z rodzin najuboższych gminy Gostyń. Takim efektem skończyła się akcja realizowana przez Stowarzyszenie „DZIECKO” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gostyniu. Do akcji przyłączyły się przedszkola, szkoły, pracownicy firm i organizacje pozarządowe z terenu gminy.

Poszczególni uczestnicy akcji obejmowali swoim patronatem konkretne dzieci i przygotowali dla nich paczki lub fundowali prezenty od art. spożywczych, środków czystości, artykułów i przyborów szkolnych, maskotek, zabawek, gier edukacyjnych, książek po słodycze i wiele innych ważnych dla dzieci rzeczy, z których wolontariusze PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” składali paczki. Koordynator projektu Hanna Czwojda podkreśla: - Paczki te następnie trafiły do podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Stowarzyszenia „DZIECKO”. Paczki te otrzymali rodzice, którzy, budując swój autorytet, wręczyli je dzieciom pod choinkę w czasie Świąt Bożego Narodzenia. A to po to, by dzieci, obdarowane przez swoich rodziców, nie utrwalały obrazu swojej rodziny, jako gorszej, by nie czuły się gorzej, gdy inne dzieci chwalą się po świętach swoimi prezentami.

Podziękowania należą się wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję, gdyż dzięki ich staraniom święta w wielu domach były radośniejsze. W uznaniu dla aktywności dzieci, młodych ludzi oraz ich wychowawców, a także pracowników i wolontariuszy, wszystkich, którzy udowodnili, że są wrażliwi na problemy innych i że mają wielkie serca, Stowarzyszenie „DZIECKO” i PCPR w Gostyniu nadało honorowe tytuły „MIKOŁAJ 2016” za przeprowadzenie kampanii społecznej i przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci z najuboższych rodzin Powiatu Gostyńskiego. Pamiątkowe dyplomy otrzymały: Carrefour Market Gostyń, Netbox PL Sp. z o.o., Gimnazjum nr 1 w Gostyniu, Gimnazjum nr 2 w Gostyniu, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Liceum Ogólnokształcące w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu, Przedszkole nr 7 w Gostyniu, Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu, Szkoła Podstawowa w Goli, klub karate TKKF „TĘCZA” w Gostyniu.

Organizatorzy akcji MIKOŁAJE 2016 serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli pomysł obdarowania paczkami dzieci, które nie mogą liczyć na prezent pod choinką. Ich radość niech będzie najwspanialszą nagrodą.
Gostynskie Mikolaje 2016 01
Gostynskie Mikolaje 2016 02
Gostynskie Mikolaje 2016 03
Gostynskie Mikolaje 2016 04
Gostynskie Mikolaje 2016 05
Gostynskie Mikolaje 2016 06