Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Podaruj książki, które zalegają na półkach lub w kartonach

Zapraszamy do udziału w projekcie „Nasz antykwariat”, obejmującym społeczną akcję zbierania książek dla mieszkańców domów pomocy społecznej Powiatu Gostyńskiego. Książki zebrane w ramach projektu wzbogacą biblioteczki placówek, które zapewniają całodobową opiekę i miejsce do zamieszkania osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym.

Społeczna akcja zbierania książek dla mieszkańców DPS-ów, potrwa do 15 stycznia 2017 roku. Sprzątając domy przed świętami, możesz wybrać książki, po które już nikt nie sięgnie.

Książki możesz oddać w jednym z 4 punktów zbiórki „Nasz antykwariat”:
1) Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, ul. Nowe Wrota 7, Gostyń;
2) Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krobi, ul. Powstańców Wlkp. 126, Krobia;
3) Dom Pomocy Społecznej w Rogowie, Rogowo 24;
4) Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach, Chumiętki 22.

Inicjatorami akcji są Domy Pomocy Społecznej w Rogowie i w Chumiętkach. Jak podkreślają dyrektorki tych placówek: - Działamy na rzecz naszych mieszkańców. Chcemy rozbudzić w nich pasje czytelnicze oraz pokazać, że czas spędzony z książką to mogą być ciekawe chwile. Czytanie pozwala też zapomnieć o chorobie, o samotności. Książka potrafi być dobrym lekiem na wiele naszych problemów.

Zbliżające się święta i nowy rok to dobry moment, by przekazać potrzebującym zalegające w naszych domowych bibliotekach książkowe historie miłosne, powieści sensacyjne, fantastyczne tomiki poezji, publicystykę, książki historyczne, które są w co najmniej dobrym stanie.

Nie czekaj! Podziel się książką! Spraw radość innym!
Podaruj ksiazki 2016 01
Podaruj ksiazki 2016 02